Předchozí

Víkend č. 21

Předchozí Další

Hokejku složily vlastní góly

Vítězem II. pražské oblastní hokejbalové ligy se stal Ekonom Devils, čtvrtý celek základní části. Ve finále mu k zajištění návratu do I. pražské stačila jen dvě utkání. V duelech s Hokejkou B byl přece jen o chloupek lepší a hlavně šťastnější. V prvním zápase naši semifináloví přemožitelé z Hokejky stále jen dotahovali. Dvakrát se jim podařilo smazat jednogólový náskok soupeře, ve třetí třetině ale o výhře Ekonomu rozhodl vlastní gól a poté pečeť do prázdné branky při zoufalé power-play soupeře.
I o osudu druhého finále rozhodl nešťastný vlastňák jednoho z borců Hokejky. Ta držela až téměř do poloviny zápasu nerozhodný stav 0:0 a byla i o něco aktivnějším týmem. Po obdržené brance se ale poněkud rozložila, další dva rychlé góly dostala ještě do přestávky ve dvojnásobném oslabení a v poslední části už Ekonom, který ve finále opět "vyšperkoval" sestavu o hokejové posily, náskok v pohodě uhlídal.
Vítězství a přímý postup Ekonomu jsou na jednu stranu zasloužené: v nadstavbové části a v play off posílen o sparťanské mladíky hrál opravdu dobře a sebevědomě. Naproti tomu nevýrazné výkony v základní části, kterou odehrál víceméně "se základním kádrem", postupovým ambicím nenasvědčovaly. Z tohoto pohledu by si účast ve vyšší soutěži více zasluhovaly celou sezónu vyrovnaně a kvalitně hrající týmy Los Diablos a Hokejky. V prvním případě se tak ještě může stát. Vítězství Los Diablos v dlouhodobé tabulce tým posunulo ze třetího místa alespoň do baráže s Hanspaulkou. Béčko Hokejky jít výš ani nemůže - I. ligu totiž hraje A-tým.
Smutný úděl týmu, který celou dobu hrál na špici tabulky a nakonec v postupové matematice ostrouhal, zůstal nám. S odstupem času je možné ukázat na důvod, proč jsme nakonec neuspěli: tradiční herní nedisciplinovanost. Spousta trestných minut v dlouhodobé části (nejvíce trestů ze všech týmů, které dokončily soutěž) nás nepochybně připravila o pár lepších výsledků a tím možná i o lepší umístění ve vyrovnané špici tabulky, které se při určování postupujícího do baráže ukázalo jako klíčové. Ale hlavně nás ta samá nedisciplinovanost stála možnost rozhodnout nadějně se vyvíjejíci třetí semifinále s Hokejkou a hlavně poprat se v dramatickém závěru alespoň o prodloužení. Ale to je naše stará bolest, některé horké hlavy už asi nepředěláme...