Víkend č. 20

Další
Předchozí Další

Semifinále za námi

Vývoj prvního utkání mezi Los Diablos a Ekonom Devils měli ve svých rukách hráči Diablos, když ještě dvě minuty před koncem vedli 3 : 1. Ovšem povedený závěr Ekonomu znamenal vyrovnání. V prodlužení pak vsřelili ekonomové rozhodující branku a ujali se v sérii vedení 1 : 0. V neděli měli Devils kompletní jednu řadu nadějných hokejistů a ta rozhodla. Netík, Toma a spol udělali z utkání přehlídku pěkných kombinačních akcí a gólů. Diablos působili odevzdaným dojmem a tak prohráli celkem jasně 5 : 1.
Druhá série mezi South Park Cows a Hokejkou B sice nepřinesla příliš hokejbalové krásy, o to byla ale vyrovnanější a bojovnější. V prvním utkání měly více ze hry Krávy, ale nepovedlo se jim vstřelit branku. Naopak ve třetí třetině se to povedlo po jedné z mála akcí Hokejce, díky tomu vyhrála celé utkání 1 : 0 a stejným poměrem vedla i sérii. Ve druhém střetnutí Cows prolomili hned v první minutě střeleckou nemohoucnost a těsné vedení, i přes veškerou snahu hráčů Hokejky, udrželi. O vítězi série se tak mělo rozhodnout ve třetím utkání. To bylo hodně poznamenáno špatným počasím. South Park se ujal vedení ve druhé minutě a držel ho do poloviny třetí třetiny. Posledních šest minut zápasu a celé série jednoznačně patřilo Hokejce, která nejenže vyrovnala, ale také přidala další tři góly, otočila vývoj zápasu a vyhrála 4 : 1, celé semifinále pak 2 : 1.
Do finále se tak probojovaly týmy ze třetího a čtvrtého místa. Jelikož Hokejka B nemůže postoupit do 1.POHbL, stal se jistým postupujícím do 1.POHbL tým Ekonomu a do baráže půjdou Los Diablos. "Ošklivé" čtvrté místo zůstalo na South Park Cows.