Víkend č. 19

Další
Předchozí Další

Diablos uhájili prvenství

Dvaatřicet kol 2. pražské ligy je definitivně minulostí a pro tři čtvrtiny účastníků tím pádem skončila letošní sezóna. O čtyřech týmech, které si ji prodlouží účastí v play off, bylo rozhodnuto už před posledním hracím víkendem, stejně jako o třech jistě sestupujících týmech. Bojovalo se jen o to, kdo se s kým v play off utká. Klíč k rozluštění měl v rukou dosud čtvrtý Ekonom, který hrál se dvěma celky z první čtyřky, ale do podoby rozlosování mohl promluvit vlastně každý ze čtveřice svým přístupem k zápasům. Příkladně k nim přistoupili vedoucí Los Diablos. Nejprve přetlačili právě Ekonom 3:2, aniž by ještě tušili, že jde vlastně o generálku na semifinálě. A v neděli si chutě zastříleli v duelu s Vyprahlem. Sedmi brankami v poslední třetině se dobrali dokonce až k rekordní výhře jarní části soutěže - 14:2 (rekordní výhra celého ročníku patří nám, když jsme na podzim porazili Mělník 17:1). Vyprahlo se tedy se sezónou rozloučilo pěknou ostudou, zatímco Diablos udrželi první příčku tabulky před naším mocným čtyřbodovým finišem. Důležitější z obou zápasů jsme odehráli už v sobotu - v boji o druhou příčku tabulky jsme jasně přehráli poněkud oslabenou Hokejku 7:2 a utužili si trochu sebevědomí před semifinále, v němž nás čeká právě Hokejka. Že to bude právě ona, určil nedělní zápas Hokejky s Ekonomem. V duelu, v němž jako by nikdo nechtěl vyhrát, rozhodl jediný gól domácích v poslední třetině. Nevyzpytatelný Ekonom tedy oba závěrečné zápasy prohrál, zůstal čtvrtý a za soupeře v semifinále bude mít Los Diablos.
Ve skupině o udržení byli přímí sestupující dopředu jasní - vyloučení Snad to přežijou a s nimi Zelené údolí (v neděli údajně sehrálo svůj vůbec poslední zápas v historii) a Kolín. Hrálo se ale o to, kdo bude na řadě, pokud bude muset spadnout více mužstev. Černý Petr zbyl nakonec Mělníku, přestože v sobotu v důležitém vzájemném souboji porazil 4:3 THC. K jejich předstižení ale potřeboval, aby THC v neděli klopýtlo s Kolínem. Nestalo se. THC po první bezbrankové třetině dokázali zúročit herní převahu i ve skóre a 8. příčku si pohlídali. Mělník tedy bude muset počkat na vývoj ve vyšších ligách.