Víkend č. 12

Další
Předchozí Další

Titan nakonec utřel

Šestice týmů postupujících do bojů o play off je hotová. Poslední hrací víkend rozhodl, že ze dvou adeptů na poslední volné místo se nakonec radují hráči Elektrotechniky. Na jaře finišující Titan ve finiši pohořel.
Oba týmy si to v sobotu rozdaly v přímém souboji. Klíčový zápas zvládla lépe Elektrotechnika. V poslední třetině vyrovnaného boje zvrátila nepříznivé skóre a po dramatickém závěru vyhrála 2:1. Titan, jemuž by k postupu stačila i remíza, se tak dostal do choulostivé situace. Musel v neděli v posledním kole zdolat silné THC a ještě doufat, že Elektrotechnika ztratí alespoň bod se slabým Kolínem. Zázrak se ale nekonal. Favorit exceloval především ve druhé třetině, kdy Kolínským nadělil čtyři branky, a mohl si dovolit polevení v závěru, kdy hosté zkorigovali na konečných 4:6. Naopak Titáni dokázali s THC jen remizovat 1:1 a svého soupeře předčili pouze počtem trestných minut, které nasbírali po několika incidentech v závěru utkání.
S nejlepší výchozí pozicí vstoupí do nadstavby nakonec přece jen Los Diablos, kteří se opětovně vyhoupli do čela po zaváhání Hokejky B se Zeleným údolím. Hokejka vyslala na branku posledního týmu tabulky 21 střel (Údolí jen devět), ale ani jedna neskončila za zády brankáře Nováka.
Také Los Diablos měli problémy využít drtivé převahy. V sobotním duelu s Vyprahlem jim rozhodčí napočítali nevídaných 57 střel na branku proti pouhým pěti soupeře. Gólman Vyprahla Čermák ale podal heroický výkon a výsledkem byla hubená výhra favorita 2:0. Mnohem více než prohra zasáhlo nepočetný kádr Vyprahla zranění opory Hájka po nešťastném střetu se spoluhráčem. O den později proti nám už Vyprahlo nedalo dohromady ani tolik hráčů, aby mohlo podle pravidel nastoupit k zápasu. Ani kontumace sice nemohla nic změnit na tom, že Vyprahlo nebude v horní polovině tabulky chybět, protože se však jednalo už o druhý skrečovaný zápas týmu, visí nad ním Damoklův meč třetí kontumace, která by se rovnala osudu Snad to přežijou - vyloučení ze soutěže a automatického sestupu.