Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Jaký byl podzim ve "druhé pražské"?


Předem si musíme přiznat, že se oproti předsezónním předpokladům vyvinula podzimní část 2. pražské úplně jinak.


  Předsezónní tip SPC Aktuální stav
Kandidáti na postup Elektrotechnika
Ekonom
Los Diablos
South Park
Černí koňové South Park
Snad to přežijou
Hokejka B
Lepší střed THC
Vyprahlo
Ekonom
Vyprahlo
Elektrotechnika
Topící se Kolín
Zelené údolí
Titan
Titan
THC
Mělník
Kolín
Utonulí Mělník
Los Diablos
Hokejka B
Snad to přežijou
Zelené údolí

Jak je vidět na první pohled, zatím jsme se trefili jen ve třech případech, což není mnoho. Zároveň to však není nic divného při neprůhlednosti posilování či oslabování kádrů. Mezi kandidáty postupu byly týmy Ekonomu a Elektrotechniky, zatímco nyní hovoří tabulka ve prospěch „utonulých“ Los Diablos a nás jako černých koňů. Jejich roli plní Hokejka B, také podceněná. Před sezónou favorizované celky nyní platí stejně jako Vyprahlo za lepší střed. Tam bylo vedle pivařů zahrnuto také THC, jež nyní bojuje o postup do první šestky. V případě topících jsme měli nejvyšší úspěšnost, Titan navíc může svou pozici ještě vylepšit. Zelené údolí už ne. Černí koňové Snad to přežijou jsou zřejmě největším zklamáním dosavadního průběhu ligy. Své si hrají mimopražské celky Kolín a Mělník. Pojďme se ale na jednotlivá mužstva podívat podrobněji a přiřaďme je třeba k týmům extraligy (bez pražských, aby nedošlo k neobjektivnosti) podobně jako to udělal předloni Lange z Uftalandu v porovnání s národními celky.

LOS DIABLOS alias Pardubice – Nováček naší ligy vede tabulku sice jen o bod, avšak šňůra neporanitelnosti se podobá té nedávno ukončené pardubické. Gólman Lehner navíc tahá do týmu posily se zkušenostmi z národky a vytváří tak obdobně silný tým, jako mají v extralize právě perníkáři.
Příklady: Radek Lehner vs. Adam Svoboda, Tomáš Rak vs. Jiří Dopita

SOUTH PARK COWS alias Zlín – Jedna hvězdná řada, kterou výborně doplňují bojovníci i šikovní hráči z druhé (v případě medvědů i ze třetí a čtvrté) formace. I post gólmana je podobný. Ze začátku se i ve Zlíně brankáři střídali, až se ustálila (uzdravila) jednička.
Příklady: Pavel Veverka vs. Martin Hamrlík, Václav Vaněček vs. Jaroslav Balaštík

HOKEJKA PRAHA B alias Znojmo – Běhavý hokejbal se dá snadno porovnat s hbitým hokejem. Právě rychlost oba ambiciózní a zároveň slušně posílené celky spojuje. V obou mužstvech jsou hvězdy i dříči. A také velmi dobrý gólman.
Příklady: Michael Petrášek vs. Peter Pucher, Václav Košnář vs. Ján Pardavý

EKONOM DEVILS alias Vítkovice – Vynikající brankář se stabilní formou. Právě to je doména mužstev, která mají ve svých kádrech jak harcovníky, tak drzé mládí. I vyhazov Kaděry z Vítkovic se dá brát podobně jako hostování zkušeného Kasíka v týmu Hasičů.
Příklady: Tomáš Peterka vs. Jiří Trvaj, Antonín Kasík vs. Roman Kaděra

VYPRAHLO alias Třinec – Důrazný a místy až zákeřný Marek Ivan je asi idolem nejednoho hráče Vyprahla. Jinak Třinec žehral před sezonou na úzký kádr, o tom by srovnávaní hokejbalisté mohli vyprávět. Jen post gólmana není podobný. Lakosil hvězdou není.
Příklady: Tomáš Hájek vs. Richard Král, Jan Tryzna vs. Jiří Malinský

ELEKTROTECHNIKA alias Litvínov – Zkušenosti na rozdávání, tím se mohou pochlubit oba mančafty. Místy profesorským stylem hry také. A nečisté zákroky, sekání, provokace? No jéje! Ani oba brankáři se nevyhnou výpadkům.
Příklad: Ladislav Kejmar vs. Lukáš Havel

TITAN VRŠOVICE alias Kladno – Nováček jako nováček a zároveň (až na ten výpadek) stabilní účastník své soutěže. Každý tým má svou extra hvězdu na pravém křídle prvního útoku i vynikajícího gólmana, který zazářil, ač nezačínal jako jednička.
Příklady: Tomáš Dlouhý vs. Martin Procházka, Petr Schilberger vs. Miroslav Kopřiva

THC PRAHA alias Liberec – Agresivní a místy spíše vychytralý styl, snoubící protřelé hráče a dravé bijce, spojuje oba celky. Nebýt nalezení mladého brankáře, daly by se hráčské výkony v kisně THC srovnat se Svobodovými v úvodu sezony.
Příklady: kdokoliv z hráčů vs. Oldřich Svoboda, Martin Volný vs. Václav Novák

MĚLNÍK alias Vsetín – Tak tady je to jasné. Vsetín i nad silným protivníkem vyhraje, když se zrovna dobře vyspí a není po nějakém „slivovičném“ tahu. A Mělník je na tom úplně stejně jen s tím rozdílem, že soupeře jen potrápí. Oba gólmani občas podléhají skepsi.
Příklad: celé týmy

KOLÍN alias Karlovy Vary – Lázeňskému celku se zpočátku sezony dařilo venku a Kolín všechny své body rozhodně nevybojoval v místě svého názvu. Divné, že? Jde spíše o to, že oba týmy dokáží spíše jen překvapit a přitvrdit.
Příklad: Michael Kašpar vs. Dmitrij Rodin

SNAD TO PŘEŽIJOU alias Plzeň – Důrazný herní styl by se mohl navzájem kopírovat. Každý tým má jednu výraznou oporu. Škoda, že Řezníček odešel do Sparty, kapitáni by jinak byli stejně staří. Anebo nemusel končit Ivan Vlček. Jiní končí, Zed zůstává.
Příklady: Ondřej Novotný vs. Josef Straka, Jan Dominec vs. explzenští veteráni

ZELENÉ ÚDOLÍ alias České Budějovice – Letošní zmar Údoláků nelze přirovnat k nikomu jinému. Nejméně vstřelených branek mají oba týmy zaslouženě a hra, kterou předvádějí, je bídná. Mít v hokejbale kouče, také by asi ZÚ několikrát měnilo...
Příklady: potenciální kouč vs. Jan Neliba, Vladimír Caldr a Jaroslav Pouzar

Pozn.: Porovnání týmů nemusí odpovídat aktuálnímu pořadí extraligové tabulky!


Lukáš Vrkoč #80

Vložen
17.12.2003