Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

O kravičkách vážně nevážně aneb Mr. Stiga začal řádit


South Park Cows jsou po čtyřech kolech na třetím místě s nejlepším skóre z celé ligy. Brankáři dobře chytají, obránci obstojně brání a útočníkům to také zatím šlape. Jenže, ne všechno je ideální a i my "populární" kravičky máme své libůstky. Představme si fiktivní zápas a hurá na ně.
Utkání začíná, soupeř se dostává k míčku na vlastní půlce a projektil z jeho hole plachtí pořádnou chvíli vzduchem. Bunda s virem v těle reagovat nestíhá a Butkin celou situaci komentuje slovy: "To nebyl jeho gól!" Reakce na správném místě. Jako vždy. Je tady přesilovka a na ní se v pozici obránců objevují Hezoun s Vypravěčem. Nepochopitelné. První z nich dostává na levé straně ideální pas, měl by střílet z voleje. Volí ovšem bombu zápěstím. Ouha, soupeř zblokoval a řítí se do protiútoku po naší pravé straně. Tam ale Vypravěč není, hlídá si přece svůj levý flek. "Běž si na svoji stranu," volá na kolegu. Má pravdu, jako panáček ze Stigy (táhlového hokeje) dobře ví, že přece nejde moderně měnit pozice. Získává novou přezdívku.
O chvilku později u míčku Vevi - rozborka sborka, na světě je průnik á la Jan Vodila. Duo bolševiků zase předvádí, jak je sehrané z masny. Klička, zadovka, je jim to jedno. Nevadí jim, že míček zůstává nestřežen za nimi. "Víme o sobě," hájí se. V útoku řádí Vésa, pomalu ale přestává unášet tíhu odpovědnosti jako nejproduktivnější muž a upadá do průměru. Z letargie jej vynáší až přihrávka z buly. Nádhera. V hospodě bude zase na hrušce, prasečinka za prasečinkou. Soupeř prudí a Rocco se vůbec nenechává vyvést z míry. Mlčí. "Se na ňákýho de.... můžu vys...," udivuje všechny. Gumě vůbec nevadí míček, hraje si s ním stejně jistě jako se samopalem. Na střídačce si připadá jak na buzerplace. Nikdo ho neposlouchá.
Špáča pálí do vikýře. "Tam je to nejlepší, brankář nemá šanci. Anebo těsně nad zemí," zubí se na celé kolo. Vedoucí bourá, co se mu do cesty postaví. Mononukleóza je dávno pryč. Slávistovi se zase nechce ze hřiště. Pořád může, nereptá. Věříme mu, on všechno zvládne. Tomík leží doma v posteli, hrozně ho zajímá, jak jsme hráli, jak si vedou oblíbení kolegové z lajny. A vrchol? Poslední minuta. Soupeř pálí. Šroub bagrem chytá a rychle rozehrává. Na červenou na Carstena. Ten koupe celou obranu a jak jinak než mazácky skóruje. Druhá asistence? Netřeba dlouho pátrat. Guti! Sezona se parádně rozjíždí...


Lukáš Vrkoč #80

Vložen
7.10.2003