Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Před sezónou


Sotva hodiny nás dělí od zahájení dalšího ročníku 2. pražské oblastní hokejbalové ligy. Po loňské, odstoupením dvou týmů v průběhu soutěže, poněkud zparchantělé sezoně, v níž jsme (někteří z nás si to ještě pamatují) po třetím místě v základní části skončili po prohře v semifinále play off nakonec čtvrtí, byl i letos trochu problém zajistit kompletní dvanáctičlenné pole. Nakonec se to (snad) podařilo, ale z loňské sestavy účastníků nezůstal kámen na kameni. Z našich loňských soupeřů letos potkáme jen čtyři: Snad to přežijou, Vyprahlo, Mělník a Zelené údolí. A to ještě poslední dva jmenované týmy měly původně sestoupit do třetí ligy.
Těžko říci, jak se to na kvalitě ligy projeví, zda bude lepší či horší než loňská. Každopádně bude jiná. Loňský suverén Hell Benders odešel výš (byť si účast musel nakonec "potupně" koupit), další kvalitní tým Hokejku nahradí její béčko (těžko říci, co předvede). Do vyšších sfér se odebral i nevyzpytatelný Uftaland B, skončilo béčko Reges. Z první ligy u nás nakonec skončily tři kluby: silná Elektrotechnika, zkušení Ekonomové a THC, v jehož středu jsou dobří hráči, ale kádr mají relativně úzký (a navíc přišli o Tomáše Dürrhammera, kterého jsme přetáhli k nám).
Zbytek tvoří buď úplní nebo staronoví nováčci. Prestižní budou duely s Titanem (Holas, Klocíno), těžko říci, co lepšího než naposled nabídne Kolín a úplnou neznámou pro nás je hned první sobotní soupeř - třetí tým 3. pražské Los Diablos.
Protože podrobnější informace, kterak se soupeři posílili či naopak oslabili, nelze vyčíst ani z klubových www stránek (část klubů je ani nemá, další jsou dlouho neaktualizované), zůstávají jakékoli prognózy v rovině věštění z nepříliš kvalitní koule. Troufnu si odhadnout, že špička soutěže bude i tentokrát velmi úzká a většina týmů bude hrát rovnocenné souboje o udržení. Viděl bych to asi následovně:
KANDIDÁTI NA POSTUP:
HC Elektrotechnika, Ekonom Devils
ČERNÍ KOŇOVÉ:
South Park Cows, Snad to přežijou
LEPŠÍ STŘED:
THC Praha, Vyprahlo Praha
TOPÍCÍ SE:
HBC Kolín, HbT Zelené údolí, HBC Titan Vršovice
PRAVDĚPODOBNÍ UTONULÍ:
TJ HBC Mělník, SHM HbT Los Diablos, Hokejka Praha B
A ještě pár slov o nás: ve finiši loňské sezóny jsme doplatili na tradiční jarní potíže s udržením kádru. Počet hráčů se pro letošek sice nijak zvlášť nezměnil (tři přišli, jeden se našel - že jo Dane? - tři odešli a jeden je prozatím z kádru vyřazen), ale kvalitativně a snad i spolehlivostí jsme na změnách rozhodně vydělali. Nebuďme neskromní - příchody Tomáše, Štěpána i Butkina by nám měli pomoci hrát zase na špici.
Nejpozději 9. května příštího roku se dozvíme, jestli to byla pravda...


Petr Kučera #1

Vložen
19.9.2003