Kravička

Doplňující článek

Kraví webmail - pro registrované kravičky  Webmail Kraví administrace - pro vybrané kravičky  Administrace

Profily hráčů


PETR KUČERA
Bunda se nezadržitelnou rychlostí blíží ke čtyřicítce, přesto ale ještě dokáže prodat zkušenosti a vymámit ze sebe luxusní výkony. Sem tam se nevyhne nepředvídatelnému zaváhání, to se ovšem stává i nadějnějším gólmanům. S novými betony a kalhotami nás ještě hodněkrát podrží a svému kolegovi v brankovišti bude zdatným sokem.

PETR ŠROUBEK
Godzilla je nejvyšším a zároveň nejtěžším pořízkem našeho jinak svěžího týmu. Každoročním handicapem se pro něho stávají zranění a nemoci, které přibrzdí jeho rozjezd do sezony. Slepé střevo loni, roztržené lýtko letos znamenaly tréninkové výpadky, jež později doháněl a bude dohánět. Když je ve formě, dokáže i svým neortodoxním stylem divy.

PETR ČÍŽKOVSKÝ
O Rusákových rukou se dá říci, že jsou zlaté. Bohužel ale stejným přívlastkem nelze nazvat jeho hlava. Sám se zbytečně dostává do potíží. Aby se mohl stát nadstandardním bekem, musí si tento problém vyřešit sám. Když je zrovna v klidu, každý spoluhráč ví, že se s ním za zády nemusí bát. Omezit by snad měl už jen okaté a hlavně nesmyslné fauly.

MARTIN DRAHOTA
Bělorus je typický obranář. Dříč asfaltu v Malešicích či na Palmovce. Žádnému útočníkovi se proti němu nehraje dobře, je důrazný, nekompromisní v osobních soubojích. Bojovností nahrazuje menší postavu. Občas by měl zkrotit horkou hlavu a neutápět se v dočasné nevraživosti proti někomu ze soupeřů. Když má den, dokáže zaskočit protivníky i v ofenzivě.

PETR KOLÁŘ
Vypravěč stagnuje. Důvodem jsou časté absence zaviněné ve většině případů náročným zaměstnáním. Nedá se mu upřít bezmezná bojovnost, s níž bezhlavě vlétne do každého souboje i přes subtilní postavičku. K jeho smůle stále nedokáže pořádně vyhodit a rozehrát. Mužstvo každý rok ale zaskočí dvěmi, třemi důležitými haluzkami v síti soupeřů. I to se počítá.

BOHUSLAV MAREK
Mára je jedinou posilou do defenzivy. Má ideální střelu zápěstím, kdy vymetá rohy branky na požádání, avšak ve hře je místy těžkopádný. Vzhledem ke své výšce a váze je možné i jeho využití před brankou v přesilovce. Na rozdíl od některých jiných beků nemá problém s vyhozením, založením protiútoku. Pozor na občasné námazy soupeřům.

ROBERT PILLMANN
Hezoun by konečně mohl ze svých beder setřást nálepku děvečky pro všechno. Stává se z něj nadprůměrný obránce, jehož by byla v útoku škoda. Výrazně pozitivně se na něm projevilo soustředění, získal jistotu do rukou. V defenzivě je téměř bezchybný, už se nebojí ani "utéct“ dopředu. Jen lepší rozehrávka a pohotová střela by jeho atributy značně vylepšily.

PAVEL VEVERKA
Vevi je absolutním lídrem naší obrany. Vzadu si vždy odehraje své a jen těžko se přes něj i dva soupeři najednou dostanou. Jen by mohl být někdy více důrazný. A dopředu? Paráda, práce s holí na jedničku s hvězdičkou jej přímo předurčuje k ofenzivním atakům, jímž dodává myšlenku namísto někdy zakrnělých útočníků.

TOMÁŠ DURRHAMMER
Jeremy přichází do mužstva jako velká hvězda s pověstí famózního střelce, která se nejednou dokázala prosadit v první pražské. Jeho zakončení je někdy až neuvěřitelné a hlavně pohotové. Negativní stránky jeho hry jsou přesto hned dvě. Občas myslí více na sebe, avšak také dokáže nezištně přihrát. Zejména bekům. Hra dozadu je slabinou.

ŠTĚPÁN FLORIŠ
Slávista je novým benjamínkem týmu. Nosič vody a balónků. Přichází k nám z juniorky Kert Parku a jeho největší devizou je pohyb. Má obrovskou chuť do hry a chce být všude. Někdy se ale stane, že není nikde. Spoluhráči z lajny za něho budou muset asi bránit, to mu moc nejde. Jinak dovede kvalitně zakončit i přihrát a mohl by stát jednou z opor.

MARTIN SÍGL
Carsten je vyhlášenou hračičkou. Stahovačka sem, stahovačka tam a na světě je přečíslení a moře gólů. Typický nahrávač, se zakončením už je to slabší. To je ale náturou. Přihrávek by mohlo být ještě víc, nebýt zbytečných kliček navíc, které dělá pro oči diváků. Stále se ale nemůže odnaučit zbytečné fauly a excesy, jež pro změnu souvisí s důrazným pojetím hry.

PETR SÍGL
Vedoucí je smolíčkem týmu. Když se loni dostal do parádní formy, jíž úročil v porci branek, přišla zákeřná nemoc. Mononukleóza okamžitě znamenala půlroční absolutní klid. Uvidíme, jak se vypořádá s důstojným (play off nepočítaje) návratem do sestavy. Píle v přípravě mu dává slušné šance. Ve hře dozadu si opět odvede své, stejně jako v oslabení.

DANIEL SOVIŠ
Návrat Gumy, ztraceného syna, by už snad mohl být definitivní. Dva roky skoro nehrál a je to zejména na hokejbalových dovednostech vidět. Zato ale disponuje obrovskou silou, málokdo jej přetlačí. Dříve byl i produktivní, a když opravdu bude chodit, může na "slavná“ léta navázat. Handicapem mu může být putování sestavou, kterou bude doplňovat.

JAROSLAV ŠPAČEK
Špáča je tak trochu rapl. V dobrém slova smyslu, i když je fakt, že si občas tuto přezdívku zaslouží. Ideální příklad bojovníka, jenž se nezastaví před žádnou překážkou. Specialista na oslabení, jeho fyzický fond by chtěl mít každý. Navíc dovede nasázet hodně branek, s příhrou už je to horší. Pro tým dýchá, někdy až moc. Emoce by mohl krotit.

VÁCLAV VANĚČEK
Rocco je pan střelec, postrach všech obran. Jeho golfák je nevídaný. Bohužel se ale na jeho hře často projevuje práce. Chodí utahaný, někdy ho hra ani nebaví. Sem tam by mohl raději přihrát místo bomby k tyči a máknout častěji také do obrany. Pokud je však čilý, nemá v týmu konkurenci, je ho plné hřiště a rozhoduje zápasy.

MARTIN VESELÝ
Bašťoun přebírá roli děvečky pro všechno a zřejmě bude využíván i v obraně. Ovšem jen v nejnutnějších případech. Přes léto se zlepšil, zabejčil na fyzičce a je to znát. Důležité kroky už mu tolik nechybí. Dovede parádně vystřelit z běhu. Hodí se i na přesilovku, pálí obstojně z první. Vracení se z útoků mu snad půjde lépe.

LUKÁŠ VRKOČ
José Maria Gutierez Guti – kapitán týmu je typickým útočníkem. Přihrává, střílí góly, rozhoduje. Omezil svoje dřívější nevhodné výroky na osoby rozhodčích a přestal být vylučován. Při přesilovkách hraje občas i v obraně, ale během "normální“ hry se někdy zapomene vrátit. I to ale rozhodně zlepšil oproti našim začátkům. Bohužel nemá časově stálé zaměstnání, a tak někdy nemůže přijít (loni chyběl na nejdůležitější zápasy – play off).

ZDENĚK BÍBA
Zdena slíbil, že si od nové sezóny opět najde čas na hokejbal a bude chodit, jenže sliby – chyby. Bohužel mu nezbývá v jeho nabitém diáři ani kousíček volna, a tak s ním nemůžeme počítat. Je to škoda neboť jeho zkušenosti a přesná střela by se nám určitě hodily. Stejně tak jako jeho specifický smysl pro humor. Co se dá dělat?!


Lukáš Vrkoč #80, Petr Sígl #27

Vložen
19.9.2003