Před ligou
Zpět Zpět

V sobotu se konečně dočkáme ostrého startu do nové sezóny. II. pražská liga obměnila čtvrtinu svých účastníků. Postupy, sestupy, prodeje a další transakce s právy na tuto soutěž vyústily v následující změny: do I. pražské si polepšili Pštrosi a Jokers, zatímco opačným směrem putovali jen Reges B, což zachránilo krk Malvazinkám-Aviru C, (i když hrát budou jako B). Do dvojky odmítli postoupit Critters i OHF. Ti prodali ligu Snad to přežijou, takže z loňských týmů nakonec sestoupil jen Kolín a hrát nebude ani Spectrum C, které se už znovu nepřihlásilo. Z týmů, které nastupovaly loni ve III. lize, se odhodlali jít výš jen Kert Park C a Butchers. Zbyl tedy ještě jeden volný flek, který vedení soutěže zaplnilo úplně novým týmem HBC Mělník. Stručně řečeno: byl v tom opět trochu chaos.
Co to může znamenat pro ligu a potažmo i pro nás? Na rozdíl od loňska má soutěž evidentně jediného favorita: opět posílené (mj. Koudy a Sergej z Ufty) Hell Benders. Pokud nedojde k nějakému vnitřnímu rozkolu v týmu, budou podle mne těžko k poražení. Výsledky v přípravě tomu alespoň nasvědčují.
Zbytek pole by jim měl dělat více či méně důstojnou stafáž. Rozdělil bych ho na týmy nevyzpytatelné a outsidery. Do první skupiny patří zbylé týmy z horní poloviny loňské tabulky (Hokejka, Vyprahlo, Údolí), určitě loni prvoligové béčko Reges, my a Uftaland (pokud ovšem budou hrát alespoň o třídu lépe než na víkendovém poháru). Je otázka, nakolik potvrdí svůj jarní vzestup Snad to přežijou a úplně největší otazník visí nad Mělníkem, o kterém nejsou vůbec žádné informace (budou to noví Pštrosi nebo spíš něco jako Milda Příbram?).
Za outsidery by měli platit chlapci z Malviru, pokud ovšem přemalování písmena C za B nebude znamenat rapidní kvalitativní posun kádru a dále oba nováčci Kert Park C a Butchers (na jejich destruction derby s STP bude asi třeba zdvojnásobit počty míst na tresných lavicích, případně zaměnit tento sektor dočasně s hráčskou lavicí).
Ale to vše je jen odhad, trochu jasněji by mohlo být asi už po prvním hracím víkendu.

Petr Kučera #1

Zpět Zpět