Vyhlídky před jarní částí
Zpět Zpět

I přes nesporně zimní kulisy začne pro nás už o tomto víkendu hokejbalové jaro. Zahájíme ho v neděli zápasem s Reges B (předzápasové story později). Před závěrečnými pěti zápasy základní části máme jednu jistotu: budeme hrát o play off. Otázka je, z jaké výchozí pozice do nadstavbové části půjdeme.
Jedno je jisté: vzhledem k odstupu od šestých Reges nemůžeme skončit hůře než pátí. K tomu, abychom se bez ohledu na výsledky ostatních udrželi alespoň v první čtyřce, což by byl dobrý počinek ve snaze hrát o medaile, nám bude stačit zisk šesti bodů (pokud neprohrajeme s Vyprahlem o čtyři a více branek).
Zdánlivě jednoduchý úkol ovšem poněkud znesnadňuje těžký jarní los. Čekají nás jen samí silní soupeři: dva celky z absolutní špičky (Benders a Hokejka), dva bojující o horní šestku (Reges a Zelené údolí) a vždy nepříjemné Vyprahlo. Na druhou stranu to s vědomím zajištěného postupu můžeme brát za takový test našich možností - v nadstavbě, která rozhodne o čtveřici vyvolených pro play off, už lehcí soupeři nebudou.
V kádru pro jarní část nedošlo k zásadním změnám. Přestupový trh jsme nepoškádlili, nikdo z pravidlených podzimních "chodičů" nás neopustil. Do sestavy by se ale po delší pauze zaviněné zezelenáním mozkových závitů měl vrátit Dan Soviš. Na Českém poháru se jevil slibně a když k fyzičce přidá i lepší koncovku, bude určitě platným hráčem. Naopak, na delší dobu nemůžeme počítat s tradičním střelcem a vedoucím týmu Petrem Síglem, jehož přes zimu skolila mononukleóza.
A odhad šancí jednotlivých týmů? Zatím neporažení Benders jasně kralují a je otázka, zda-li je vůbec někdo do konce základní části pokoří. My jsme na tom s tak nastejno Hokejkou, jež má o dva body, ale také o zápas méně, avšak mnohem příjemnější soupeře pro jaro. Z druhé vlny chystají útok Uftaland s Vyprahlem (o šest bodů a zápas méně). O šestou příčku svedou souboj Reges se Zeleným údolím a do jejich bitvy mohou rázně promluvit i Snad to přežijou. Ve všech případech budou hrát velkou roli především vzájemné zápasy a pak stoprocentní bodové zisky v duelech s outsidery - Malvazinkami-Avirem B a Mělníkem.

Petr Kučera #1


Zpět Zpět