O každém něco
Zpět Zpět

Brankáři

#1 Petr "Kučírek" Kučera
Do sezóny vstupoval protřelý veterán týmu v roli jedničky, jíž celý podzim bez problémů plnil a byl oporou týmu. Ale to jaro po vypuštěné zimní přípravě! Nevyrovnané výkony zapříčinily, že se musel strachovat o místo v brance. Další rok tomu nebude jinak, přesto doufáme, že ještě pár let vydrží a bude nám dělat taťku i nadále.

#30 Petr "Šroub" Šroubek
Opak "taťky". I vinou zranění začínal jako dvojka a během podzimu doplatil na těžké zápasy, v nichž nastoupil a neoslnil. Během jara se však vypracoval, po neodfláknuté zimní přípravě, a rval se o roli jedničky, kterou se v nové sezóně klidně může stát.

Obránci

#33 Zdeněk "Zdenda" Bíba
Měl být nejproduktivnějším a nejspolehlivějším bekem, avšak splnil jen první část svého poslání. Podzim odehrál v pohodě, ale jaro jej nezastihlo v dobré formě. Často fatálně chyboval a pošramotil si tak opěvovanou pověst. Když se začne opět trochu více věnovat hokejbalu, bude oporou. V opačném případě jeho výkonnost ještě klesne. Pozor, konkurence v obraně vzrůstá. Pomoci by mu mohl Robík, se kterým po boku by měl nově nastupovat.

#7 Martin "Drahy" Drahota
Obránce s nejvyrovnanějšími výkony. Po letech prolomil střeleckou smůlu, čímž získal sebevědomí k palbě od modré. Vzadu spolehlivý a tvrdý, ideální typ beka pro oslabení, které často hráváme. Se staronovým parťákem Vevim by se mohl kvalitně doplňovat.

#39 Jaroslav "Džery" Hůrka
Odehrál kvůli zraněním a dalším prapodivným úkazům jen čtyři zápasy a zvláště v jarní polovině si nevedl špatně. Snad to přežijou ani Benders se nezalekl a praktikoval svou důraznou hru na hranici faulů. Jednou dokonce z brejku skóroval. Jestli chce aspoň bojovat o místo v sestavě, musí začít laskavě docházet, jinak bude brzy šmitec.

#20 Michal "Klocik" Kloc
Posila se zkušenostmi z druhopražského Kolína. Obrovitý silový bek, jenž umí v pohodě proniknout do útočného pásma. Někdy důraz zbytečně přežene a je vylučován. Možná bude trochu trpět střídáním kolegů v obranné dvojici.

#12 Petr "Smažka" Kolář
Hraje, jak se vyspí a zhulí. Když má den, jen těžko přes něj soupeř přihraje a vystřelí. V opačném případě zkazí, na co sáhne. Stále se potýká s technikou hole. Jak ji v šatně chytne, tak ji přinese i nazpátek. Měl by hrát třetí obrannou řadu bez využití ve speciálních formacích. Tedy když bude zrovna v pohodě.

#79 Robert "Robík" Pillmann
V defenzivní práci téměř neomylný a důrazný. Takové beky přesně potřebujeme. Občas zaskočil v útoku, kde však po pauze tápal a nevěděl, kam dřív skočit. V první obranné řadě by měl nově doplňovat a hecovat stagnujícího Zdendu a nehledět tolik na body. Černá práce mu svědčí víc a bude jistě doceněna.

#8 Marek "Mára" Šísl
Rychlý a silný obránce jako blázen. Neutekl mu ani Kačmáček a to je co říct. Jen by měl stejně jako Kolář zamakat na práci s holí. Pokud se vůbec za námi vrátí z Kanady. Pokud ano, bude se muset o místo v sestavě porvat.

#29 Pavel "Vevi" Veverka
Nová akvizice a posila z vyšší soutěže by měla nastupovat s dávným kolegou Drahym a plnit roli ofenzivního zadáka. Otázkou však zůstává, jak často nám bude aspoň v úvodu sezóny k dispozici a zda nepodlehne vojenskému vábení stejně jako Guma.

Útočníci

#17 Miroslav "Čamby" Čepela
Měl hrát už na podzim, na což se však vykašlal. Na jaře pak chodil docela pravidelně a byl velmi produktivní. Přes dva měsíce jsme o něm ovšem neslyšeli, takže nevíme, co s ním dál. Každopádně, když začne zase chodit na tréninky a zápasy, naše šance na úspěch v lize vzrostou.

#94 Petr "Šíša" Čížkovský
Protrpěl se nešťastným podzimem, aby na jaře opět podával výkony, které se od něho aspoň trochu čekají. Doplácí ovšem na psychiku. Když je dole, hodně kazí. Když je nahoře, jako v dubnu po vstřelených brankách, leze mu to do hlavy. Musí makat a zklidnit se, aby hrál stabilně. Měl by být přesunut do útoku, kde by mohl uplatnit šikovné ruce a získat herní pohodu.

#10 Jiří "Holas" Holý
Viděli jsme ho zatím jen na pár trénincích a Hell Benders Cupu, kde se neukázal vyloženě špatně ani skvěle. Potřebný bude určitě na doplnění sestavy, měl by hrát třetí lajnu. Více příležitostí pravděpodobně dostane v Titanu, odkud u nás hostuje.

#9 Martin "Sigi" Sígl
Celou sezónu dřel pro kapitána Lukáše Vrkoče a i přes defenzivnější úkoly byl jednou z hlavních opor týmu i v ofenzívě. Společně s bratrem je nejlépe bránícím útočníkem. Stále se ale nezbavil své neřesti ve zbytečných zákrocích, které jsou podle něho čisté. Být méně vylučován, příliš negativ by se na něm nenašlo.

#27 Petr "Péťa" Sígl
Bojovník a bezmezný dříč plnil roli defenzivního útočníka nejprve v první a pak v druhé řadě. Jeho úděl je prostě takový a bonusem na jeho výkonem jsou vstřelené branky a vůbec získané body. Když nabere kapku sebevědomí, může jich být klidně i víc. On sám ale ví, jaká je jeho role... Bránit by měl pořád, to mu svědčí.

#68 Daniel "Guma" Soviš
Slíbil, že bude chodit tak často, jak jen bude moci. Ale na zápase nebyl ani jednou. Profesionální voják prostě nemá čas na kamarády. Totéž slíbil pro další rok, ale už mu moc nevěříme, stal se z něj druhý Martin Svrček.

#96 Jaroslav "Špáča" Špaček
Přišel k nám až v průběhu jara a ze začátku se potýkal se zvykáním si opět na hokejku. I v těchto chvílích byl ale platný i tím, že přišel a doplnil počet lidí na "hratelnou" sestavu. Později se zlepšil, dal několik branek i přihrával. Jeho devizami jsou rychlost, tvrdost a důraz, z čehož pramenily i trestné minuty. Troufne si i na vyhlášeného malešického bouřliváka Standu Šťastného, jednou mu ukáže...

#97 Václav "Venca" Vaněček
Kanec na hřišti i v posteli. Teda podle vlastních slov. Nebýt jeho, neskončili jsme ani osmí. Více než gól na zápas prostě znát být musí. A to ještě začínal v obraně. Pak vhodně doplnil první útočnou formaci a načal brankové žně. Mohl by se více vracet a snažit.

#11 Martin "Vésa" Veselý
Dlouho nebyl schopen přihrát na gól, nebo ho jen spoluhráči nevyslyšeli, těžko říct. Aspoň dával góly a byl platným členem druhé řady. Nakonec přišly i nahrávky a jako spolehlivý a hodný člověk dostal v nepřítomnosti stálého kapitána céčko na dres. S ním se neprohrálo, že by znamení? Vésa však musí zrychlit, aby nebyl terčem posměšků některých spoluhráčů. Pak jistě přijde i vyšší produktivita.

#80 Lukáš "Lukyno" Vrkoč
Kapitán týmu měl excelentní vstup do ligy, kdy dával góly a jeho přihrávky nacházely spoluhráče z útoku. Potom přišel trochu útlum, který ale zmizel po přeházení útočných trojic a spolu s Vencou a Sigim vytvořili jednu z nejproduktivnějších řad celé soutěže (to se projevilo i v individuálních statistikách ligy, kde celkově skončil v kanadském bodování na pátém a v nahrávkách na druhém místě). V nové sezóně bude pravděpodobně hostovat u Jokers v "první pražské", tak doufáme, že bude mít čas taky na nás... Občas by měl myslet o něco více na zadní vrátka a nespoléhat se tolik na své bránící křídlo.

Odchozí

Karel "Carlos" Schmiedberger
Carlosovi se na hostování v Kolíně dařilo, vydobil si tam místo jedničky, a proto (určitě měl i jiné důvody) se rozhodl právě do tohoto týmu definitivně přestoupit.

Kamil "Kamča" Málek
Neprožil špatnou sezónu, avšak zažil už určitě i lepší. Často se u něho střídali kolegové z útoku. Mohl dát více gólů, ale obvykle skóroval jen z haluzek. Normální šance spíš zahazoval. Odchází do Uftalandu, kde má kamarády z bývalé čimické juniorky.

Pavel "Hostášek" Hostaša
Slibovali jsme si od něho hodně, góly, důraz před brankou, zklidnění hry. Ale vše je pryč. Nastoupil pouze dvakrát, pak se na nás vykašlal. Odchodu trochu litujeme, mohl nám opravdu pomoci třeba do elitní šestky.

Jan "Lee" Brož
Do týmu loni přišel jako hvězda, na což později doplatil. Za podzim dal jen jeden gól, což je zatraceně málo. Pak se i v důsledku nevraživosti některých hráčů a méně šancí na hřišti raději začal věnovat stolnímu fotbálku. Udělal dobře, tam se mu daří více.

Karel "Karlík" Häring
Viděli jsme ho na zápase jednou, na tréninku asi taky tak. Je rychlý a šikovný, byl by velmi platným útočníkem, avšak dával až moc přednost novinářské kariéře a hokejbal ho tak přestal asi bavit, čímž si řekl o vyhazov, a tak ho dostal. Hodně štěstí Karlíku, budeš nám chybět.

Pozn.: Výhledy jednotlivých hráčů pro příští sezónu jsou zatím orientační a může se leccos změnit. Stačí jet na soustředění a účastnit se tréninků a vše může být úplně jinak...

Lukáš Vrkoč #80

Zpět Zpět