Ano, i tohle je v naší lize možné!
Zpět Zpět

27.4.2003, utkání č. 5170 South Park Cows - Snad to přežijou, 2.POHbL.
V osmé minutě třetí třetiny za stavu 4 : 4. přihrával náš obránce z obranného pásma vzduchem na volného útočníka Jiřího Holého, který stál kousek za červenou. Ten si balónek zpracoval rukou - ani jeden z rozhodčích (Nedvěd, Kettner) neodpískal ani nesignalizoval sevření míčku rukou a hra tedy pokračovala - Jirka oběhl soupeřova obránce a stále měl míček na své hokejce. Dostal se s ním za modrou čáru, vypálil a jeho střela skončila v bráně. Rozhodčí gól uznali, nechali ho zapsat do zápisu a mělo se vhazovat na středu. Snad to přežijou začali protestovat, že se náš hráč provinil sevřením balónku a branka tedy nemá platit. Znovu podotýkám, že ani jeden z rozhodčích něco takového nepískl ani nesignalizoval. Po delší pauze, plné protestů STP, rozhodčí naší branku odvolali! a vyškrtli ji ze zápisu, s odůvodněním že náš hráč sevřel balón v ruce. Jestli ano, tak to ale proběhlo dobrých 5 !!! vteřin před naším gólem, ovšem hra kvůli tomu nebyla přerušena! Tak se ptám jak je možné, že rozhodčí gól odvolali, kvůli přestupku, který podle pravidel nebyl!, protože jinak by musela být hra samozřejmě přerušena? Nedokážu to pochopit. Rozhodčí to prostě udělat nemůžou! Jenže udělali. To je stejné, jako kdyby v první třetině byl přehlédnut faul a ve druhé části dal hráč, který fauloval, gól a páni v černém by ho neuznali, s tím, že onen hráč v první třetině fauloval, nebyl potrestán a oni si to uvědomili až nyní!!! To je trochu nesmysl ne? Takže buď páni rozhodčí Nedvěd s Kettnerem neznají pravidla a v takovém případě nemůžou dělat rozhodčí nebo se bojí hráčů Snad to přežijou (raději gól odvolají) a v takovém případě by také neměli rozhodčí dělat...
Nejhorší na celé situaci je, že i když podáme oficiální stížnost, tak se jako vždy vůbec nic nestane. Akorát si možná proti sobě poštveme tyto dva pány rozhodčí. Ach jo. Nedokážu si představit, co by se dělo, kdyby tohle provedli rozhodčí při zápase v play off.