Ohlédnutí za víkendem č. 23, baráží a celou sezónou
Zpět Zpět Předchozí
Předchozí Další
S drobným zpožděním vinou zákeřné přepadu chorobou se konečně dostává na poslední víkendové ohlédnutí, které bude mít protentokrát širší, tak říkajíc celosezonní rozměr. Vyvrcholení II. pražské ligy skončilo vzhledem k jejímu průběhu překvapivě. Přímý postup do I. pražské si zajistil až čtvrtý tým dlouhodobé části, béčko Uftalandu, který po semifinálovém úspěchu nad favorizovanými (a dosud suverénními Hell Benders) ve finále snadno pokořil druhý tým tabulky Hokejku. Překvapení je to ovšem jen z pohledů obvyklých průměrných výkonů vítězů. Na play off přišli vyzbrojeni o pár velmi kvalitních hráčů z A-týmu, což jejich hře dalo úplně jiný rozměr. Je otázka, co budou v "normální" sestavě, pokud neseženou posily trvalejšího charakteru, o ligu výš dělat...
Druhé překvapení se pak zrodilo v baráži o druhé postupové místo. Hokejka, která v utkáních play off působila krajně nepřesvědčivě (pořád se nemohu zbavit dojmu, že kdybychom byli v alespoň obvyklé síle, nemohli jsme s ní v semifinále ztroskotat), si v barážovém maratonu nečekaně "podala" osmý tým první ligy Ekonom Devils. Outsider duelu povstal doslova jako Fénix z popela, otočil vývoj série i nepříznivý stav v klíčovém duelu a po výsledku 4:3 na zápasy bude hrát o ligu výš.
Ekonomové se možná až příliš uspokojili faktem, že se díky nezájmu vítěze mladoboleslavské ligy o barážovou skupinu pro II. NHbL Střed vyhnuli přímému sestupu. Teď je tedy čeká, pokud nedojde k nějakým administrativním tahům II. pražská, stejně jako další sestupující celky - B tým Ďáblů, THC, HC Zubr a Elektrotechniku. To nás tedy čeká příští rok ve II. pražské pěkné maso!!!
Áčko Hokejky zároveň udělalo postupem radost i své rezervě, která číhala z druhého místa III. ligy na postup o soutěž výš a vše záviselo na splnění pravidla, že se v jedné soutěži nemohou potkat dva celky z jednoho klubu. Nyní tedy vlastní práva na II. ligu béčko spolu s Kolínem a Los Diablos. Uvidíme, zda všechny týmy včetně sestupujících svého práva využijí.
Letošní ročník II. pražské ligy podle mne nebyl příliš povedený. Hned zkraje utrpěl odstoupením dvou mužstev, pak se tabulka poměrně záhy rozdělila na silnou čtyřku s vévodícími Hell Benders a "zbytek", což poměrně dost ubralo dramatičnosti soutěže. Víc se určitě čekalo od loni prvoligových Reges B, Zeleného údolí i od Vyprahla, které především na jaře úplně odpadlo a za záchranu může poslat poděkování na Mladoboleslavsko. Zcela vyhořel nováček z Mělníka, který ligu opouští spolu s Malvazinkami-Avirem B, Zeleným údolím a Reges.
A zbývá snad už jen zhodnotit stručně naše vystoupení. Myslím, že na to, jaké torzo zbylo v závěru soutěže z našeho papírově širokého kádru, můžeme brát 3. místo v dlouhodobé části a 4. konečné za úspěch. Cíl, postup do horní šestky, jsme splnili bez potíží, premiérová účast v play off byla bonus navíc a nebýt absencí opor (částečně dané pracovními povinnostmi, ale z vetší míry vinou vlastní nedisciplinovanosti) v semifinále s Hokejkou, mohli jsme na tom být i líp. Je to škoda, protože v příštím, zřejmě mnohem nabitějším ročníku, bude velmi těžké dostat se tak blízko k vytouženému postupu...

Výsledky
Finále: Uftaland B - Hokejka 5:0, 3:1, na zápasy 2:0.
Baráž o 1. ligu: Ekonom Devils - Hokejka 2:3, 3:1, 4:2, 2:3 v prodl., 2:3, na zápasy 3:4.

Petr Kučera #1

Zpět Zpět Předchozí
Předchozí Další