Ohlédnutí za víkendem č. 13
Zpět Zpět Předchozí Další
Předchozí Další
Do konce základní části scházejí jen tři neúplná kola a v zajímavém boji o zbylá dvě místa v první šestce možná odkulhal ze hry jeden ze čtveřice aktérů. B tým Reges, loni ještě v Praze prvoligový, zaváhal o víkendu s outsiderem z Malvazinek. Remíza 2:2 jej stála možná zlatý bod. Pravda, zbylým kandidátům jisté záchrany se vedlo ještě hůře (Vyprahlo i Zelené údolí dostaly shodně po výprasku 0:5, Snad to přežijou měli volno), ale Reges nebyli v pozici, kdy by si mohli dovolit takhle plýtvat. Oproti svým konkurentům totiž mají před sebou už jen jeden zápas: v sobotu s Přežijou. Ve zbývajících dvou kolech se budou jen dívat. Aby měli vůbec nějakou šanci, musí teď bezpodmínečně vyhrát a pak se 14 body doufat, že se Přežijou nepodaří v duelech s Hell Benders (těm už o nic nejde) a Vyprahlem (to může být další klíčový duel) udělat víc než dva body.
A to se zezadu ještě mohou pokusit o zázrak i jedenáctibodoví Zelenoúdoláci, kteří teď mají slabý Mělník a pak by museli uhrát ještě dva body v zápasech s Uftalandem a s námi. Bod by byl málo - jsou na tom na vzájemné zápasy s Reges hůře. Reges by (za předpokladu výhry nad Přežijou) na to byli nejlíp i při rovnosti bodů všech tří týmů a mají ze všech i nejlepší skóre.
O posledním postupujícím se rozhodne na 99 procent právě mezi touto trojicí, protože Vyprahlo si udrželo dvoubodový náskok. K postupu by teoreticky mohlo stačit i 15 bodů. K této metě chybí Pivařům už jen jeden bodík, který by měl být minimální povinností v zápase s Malvirem. Pravdou je, že ani jednomu z ohrožených se zatím na jaře moc nedaří, takže nečekané zisky v duelech se silnými celky nejsou příliš pravděpodobné.

Výsledky
18. kolo - dohrávka: Hell Benders - Uftaland B 4:1.
19. kolo: Uftaland B - Vyprahlo 5:0, Malvazinky-Avir B - Reges B 2:2, South Park Cows - Hell Benders 0:2, Zelené údolí - Hokejka 0:5.

Petr Kučera #1

Zpět Zpět Předchozí Další
Předchozí Další