Něco málo z historie týmu
Zpět Zpět

Na záčátku nebylo nic, pak si Lukáš Vrkoč, Robert Pillmann, Jarda Hůrka, Dan Soviš a další řekli, že by mohli hrát hokejbal, a tak založili, spolu s kamarády z gymnázia Opatov, HBC Taurus.
První sezóna nebyla nic moc, protože tým skončil na posledním místě s jednou remízou z posledního zápasu. V druhém roce HBC Taurus značně posílil a bylo to vidět i na výsledcích. Páté místo bylo v podstatě úspěchem. V další sezóně Taurus zanikl a ze zbytku týmu se dali dohromady Outsiders.
Ze začátku to vypadalo, že by nemuseli být špatní, ovšem absence tréninků, nespolehlivost hráčů a problémy s brankářem zapříčinili, že tato sezóna byla v podstatě ostudnou. Ke konci na zápasy chodilo pět hráčů a brankář, což proti týmům které hráli na dvě až tři kompletní řady bylo velmi "nevýhodné". Proto Outsiders skončili předposlední se dvěma remízami a jedním vítězstvím. V sezóně 1999/2000 se tým totálně rozpadl a nekteří hráči přestoupili, jiní přestali hrát.
V půlce této sezóny se Lukáš Vrkoč a Petr Sígl dohodli, že od sezóny 2000/2001 založí nový tým. Obvolali své bývalé spoluhráče, sehnali několik nových hráčů (ti pak sehnali další) a vymysleli název. Díky tomu vznikl South Park Cows nazývaný všemi ostatními Krávy.
Pro sezónu 2000/2001 si dali jediný cíl a to udržet se v Okresní HbL. Naneštěstí se to nepovedlo a tým skončil na prvním sestupovém místě. Vše se ale vyřešilo, když South Parku přenechali práva na tuto ligu Pražští Buldoci. Díky tomu v nadcházející sezóně (2001/2002) tým opět hrál OHbL (pod staronovým názvem 2.Pražská OHbL), posílil, aby nedělal ostudu a aby hrál na trochu důstojnějším místě.
Zpočátku se to celkem dařilo a po prvních čtyřech kolech se South Park Cows vyhoupl donkonce na první místo. V průběhu podzimu se trochu propadl, ale stále držel až na jednu vyjímku pozici v první šestce. Bohužel na jaře na tým dopadla krize, která způsobila, že z elitní šestky vypadl, ztratil možnost hrát o play - off a čekaly ho záchranářské práce. V nadstavbové části se opět vrátila pohoda a klid, což dokazuje 17 získaných bodů z 20 možných. Cows tak skončili na konečném osmém místě, které je z celkového pohledu zklamáním. Před další sezónou opustili tým někteří hráči (většinou však ti, co neměli přílišnou účast), přišly nějaké nové posily a byl stanoven nový cíl: hrát play - off.

Kenny McCormick


Zpět Zpět