Hell Benders Cup IV. ročník
Zpět Zpět

Na turnaji jsme obhajovali 4. místo z minulého ročníku. Poprvé za nás nastoupily posily pro příští sezónu - Tomáš Dürrhammer, Štěpán Floriš a Bohuslav Marek. Jako volné hráče jsme měli Jana Střesku z extraligového Ústí a Filipa Tesaříka z HBK Jokers.

Zápas první Rafani - V prvním utkání jsme narazili na opětovně složený tým Rafanů, který v době své nejvetší slávy hrával regionální soutěž. My jsme měli přesně 15 hráčů, a tak jsme mohli hrát na tři kompletní pětky. To se pozitivně promítlo do našeho nasazení. Byli jsme důrazní a hráli jsme velmi dobře. V šesté a v osmé minutě jsme se ale dopustili dvou chyb a obě náš soupeř potrestal. Nejprve se trefil Roman Vondráček a potom Zbyněk Sýkora. Nic jsme nevzdali, o poločase jsme promíchali útočné řady a výsledkem bylo snížení na 1 : 2 hned v první minutě druhé půlky zásluhou Tomáše Dürrhammera. Ve třetí minutě využil situaci dva na jednoho ke vstřelení vyrovnávající branky Lukáš Vrkoč. Protože Petr Kučera chytal v tomto utkání dobře a my jsme se již nedopustili žádné chyby skončil zápas zaslouženou remízou.
Zápas druhý SHM Hell Benders - Ve druhém utkání na turnaji jsme změřili síly s pořádajícími Hell Benders, se kterými jsme v dosavdních zápasech nezískali ani jeden bod. Oba týmy dobře bránily a tak se nelze divit, že v půlce byl stav stále 0 : 0. Ve třetí minutě druhé poloviny předvedli Benders pěknou rychlou akci na jeden dotyk na jejímž konci stál Miloslav Bureš, který se nezmýlil a poslal soupeře do vedení. Snažili jsme se vyrovnat, jenže se nám nedařilo střelecky. V desáté minutě jsme hráli oslabení, k balónku se dostal Jan Střeska, prošel s ním až za bránu Netopýrů, tam s míčkem zamíchal a zpoza brány vyrovnal. Ani my ani Benders jsme nechtěli riskovat ztrátu jednoho bodu, a tak i tento zápas skončil remízou.
Zápas třetí HC Pštrosi Benešov - V posledním sobotním zápase nám šlo o postup do play off. Kdybychom Pštrosy porazili, byli bychom tam. Jenže jsme nedokázali zopakovat výkony z předchozích dvou klání a prohráli jsme. Ale postupně. Ze začátku to vypadalo slibně, to když ve čtvrté minutě vstřelil první gól Tomáš Dürrhammer a nasměroval nás do semifinále. Jenže hned v zápětí Pštrosi vyrovnali zásluhou svého kapitána Jana Kocmaty, a tak první poločas skončil 1 : 1. Ve druhé polovině si v úvodu vybral slabší chvilku Petr Kučera a pustil nepříliš povedenou střelu Jana Kubáska za svá záda. V této chvíli už to bylo hop nebo trop, a tak jsem vrhli všechny síly do útoku. Jenže jsme opět ztroskotali na střelecké impotenci a navíc jsme ještě dvakrát inkasovali (6. Radek Kloboučník a 11. Dan Svoboda). Tato prohra nás odsoudila ke hraní v dolní čtyřce, tedy o páté místo.
Zápas čtvrtý Goblins - V neděli jsme se podruhé v historii střetli s Goblins a nebylo to utkání příliš povedené. Za prvé se nám nedostavili čtyři útočníci ze soboty, takže jsem mohli postavit jen dvě útočné a tři obranné řady. Za druhé nám nějak chyběla motivace a za třetí jsme dostávali vysloveně hloupé góly a dali jen jeden. Dvakrát prošel míček, který neletěl příliš rychle, Petru Kučerovi mezi betony a jeden gól jsme obdrželi v power play. Za nás se po hezké akci trefil Martin Sígl, jenže to bylo z naší strany asi tak všechno. Veškeré naše střelecké pokusy končily buď mimo branku nebo v jejím prostředku. Proto jsme prohráli a čekal nás zápas o poslední místo.
Zápas pátý Rafani - V duelu o poslední místo jsme narazili podruhé na turnaji na Rafany. Tentokrát jsme si ale těžce nechali utéct začátek, když jsme zásluhou Romana Vondráčka již ve třetí minutě prohrávali 2 : 0. Na nějaký zvrat nám chyběly síly. Sice jsme soupeře v první polovině přestříleli ale gól jsme nedali a naopak jsme ještě jeden dostali ve dvanácté minutě, kdy svůj hattrick dokončil Roman Vondráček. Ve druhé půlce jsme se zvedli a veškerá naše snaha se upnula k tomu, abychom vstřelili alespoň jednu branku. Ve čtvrté minutě jsme sice dostali další, v pořadí čtvrtou, ale také se trefil poprvé v dresu krav Štěpán Floriš - 1 : 4. Nikomu se až do konce nepodařilo ještě jednou rozvlnit síť a tak se skóre zastavilo na 4 : 1 v náš neprospěch.

Turnaj se Hell Benderův vysloveně povedl a za to jim patří velký dík. V neděli proběhly dovednostní soutěže - penalty hokejbal, nejrychlejší běžec, nejtvrdší střelec a nejpřesnější střelec. Námi nominovaní hráči ani jednu soutěž nevyhráli, ale také nebyli poslední :-). Za zmínku stojí dva výkony v těchto individuálních soutěžích a to tvrdost střely Dana Svobody ze Pštrosů, který svým výkonem 167 km/h předčil ostatní soupeře o více než 10 km/h a rychlost dalšího pštrosa - Jan Maršíček -, který udělil ostatním minimálně vteřinu na kolo.
Co se týká našeho vystoupení na turnaji, tak panuje velké zklamání. V silné sestavě jsme nedokázali vyhrát ani jedno utkání (a to i přesto, že první dva zápasy se nám hodně povedly a hráli jsme v nich velmi dobře) a skončili jsme na posledním místě!
Naším nejproduktivnějším hráčem byl Tomáš Dürrhammer (2 + 1), nejlepší střelec opět Tomáš Dürrhammer (2 góly), nejlepším nahrávačem byl Pavel Veverka (2 nahrávky), nejtrestanějším a zároveň nejvylučovanějším hráčem byl Robert Pillmann (9 trestných minut, 4 tresty).

Celkovým vítězem se stali hráči Malvazinek Devils, druzí skončil pořádající tým SHM Hell Benders a třetí HBC Malešice Reges.