Hell Benders Cup III. ročník
Zpět Zpět

Na turnaji jsme obhajovali třetí místo z loňska. Poprvé za nás nastoupily všechny posily pro příští sezónu - Michal Kloc, Pavel Veverka a Jiří Holý.
Zápas první HC Pštrosi Benešov - V prvním utkání jsme narazili na vítěze 2.POHbL, se kterým jsme nedokázali nikdy zvítězit. Ve čtvrté minutě zakončil sérii rychlých přihrávek přesně Václav Vaněček. Naneštěstí jsme hned po buly hráli nedůrazně, Pštrosi naši chybu potrestali a Jan Řezníček srovnal. V šesté minutě se protáhl obranou soupeře Martin Sígl a střelou k tyči nás poslal opět do jednogólového vedení. Stále se hrálo v poměrně dobrém tempu, ale do konce poloviny už další gól nepadl. Ve druhé půlce jsme začali aktivněji a vytvořili jsme si několik dobrých šancí, které jsme ale k naší škodě nevyužili. V šesté minutě jsme hráli v oslabení, přesto jsme zvýšili náš náskok. Po vyhrané buly se dostal k balónku Petr Sígl a překonal Petra Mitošinku v bráně Pštrosů. Pak jsme trochu polevili a Benešov se dostal do několika slibných přiležitostí, ale ty zlikvidoval Petr Kučera. Účet utkání uzavřel v poslední minutě střelou od modré čáry Zdeněk Bíba - 4 : 1.
Zápas druhý Goblins - V tomto utkání jsme si mohli již zajistit účast v semifinále a to v případě, že bychom ho vyhráli. Soupeřem nám byl nový tým, o kterém jsme toho příliš nevěděli. Vlastně nám bylo známo jen to, že je složený z několika hráčů Hokejky, Butchers a z několika nováčků. Opět se projevila naše "výborná" vlastnost: pokud nás soupeř nenutí hrát, tak zápas doslova vypouštíme. Celou první půlku jsme odchodili, a tak jedním z mála světlejších okamžiků z naší strany byl gól Petra Sígla, který dorazil střelu od modré čáry a my se tak ujali vedení. Jenže pak jsme se vrátili k pasivní hře a nikam se nehnali. Ve druhé části jsme pokračovali v chození a nabídli tak Goblins šanci ke srovnání skóre. Ve třetí minutě vystřelil soupeřův hráč zpoza modré a na dorážku Filipa Lerblethera již nemohl Robert Pillmann v naší brance reagovat. Tento gól nas vytrhl z letargie a začali jsme konečně hrát. Sevřeli jsme soupeře v jeho obraném pásmu, jenže naše střely končily buď mimo branku nebo v náručí brankáře Goblinů. Konečné skóre 1 : 1.
Zápas třetí Players of Uftaland - Již před utkáním měly oba týmu zajištěné play-off (my díky remíze Pštrosů s Goblins), a tak šlo jen o to kdo postoupí z prvního místa a vyhne se tedy nejlepšímu týmu druhé skupiny HBC Proseku Stars. Zpočátku jsme se s týmem složeným z hráčů A-čka i B-čka Ufty trochu oťukávali, ale postupně se začínal hrát hokejbal. V páté minutě vystřelil z dálky Pavel Uher a jeho přízemní střela prošla až za záda Roberta Pillmanna. Hrálo se hodně nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách, branka již ale do konce poloviny nepadla. Na začátku druhé části se hra na chvíli přerušila kvůli šarvátce, do které se zapojili i někteří hráči z lavičky Uftalandu, za což byli spravedlivě potrestáni - na straně Ufty 2 x 3 + OK na naší 2 x 1 minuta. Měli jsme tak jedinečnou příležitost hrát dvě minuty v pěti proti třem, ale využít jsme ji nedokázali. Po návratu všech hráčů z trestné lavice se hra opět vyrovnala. Ani jeden z týmů ale již branku nevstřelil - 0 : 1.
Zápas čtvrtý HBC Prosek Stars - V tomto zápase jsme neměli co ztratit, protože Prosek byl jednoznačným favoritem celého turnaje. To ale neznamená, že jsme utkání vypustili. Naopak. V úvodu nás sice soupeř sevřel v našem obranném pásmu a déle jak minutu jsme se vůbec nepodívali, jak to vypadá za červenou čárou, pak jsme se ale trochu zvedli a předvedli jsme i některé nesmělé náznaky útoků. Ovšem Petra Bayera v brance Proseka jsme neohrozili, zatímco náš gólman Robert Pillmann si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Přesto byl po první části stav nerozhodný 0 : 0. Ve druhé polovině jsme pokračovali v té samé hře, ale na konci druhé minuty jsme udělali trochu chybu, když jsme nepokryli obránce Jana Peterku a ten přesnou střelou rozvlnil síť v naší brance. Kupodivu jsme se úplně nesesypali a stále jsme se drželi. V šesté minutě jsme bohužel prohráli buly a Roman Malý střelou zpoza kruhů vymetl pavučiny v levém horním rohu naší branky. Všem nám bylo jasné, že týmu, který ještě v průběhu celého turnaje neinkasoval, asi dva góly nedáme. Zázrak se nekonal a prohráli jsme tedy 2 : 0. Přesto to byl náš nejpovedenější zápas na turnaji.
Zápas pátý Players of Uftaland - V našem posledním vystoupení na 3. ročníku Hell Benders Cupu jsme se střetli opět s Playery z Uftalandu. Celý zápas se zvětšovala naše únava, když nás kvůli všemožným zraněním a pracovním povinostem zbývalo již jen na dvě pětky. Uftaland hrál na tři komlpetní řady a navíc, někteří "jeho" hráči nastoupili k prvnímu utkání dne či dokonce poprvé v turnaji. Toto vše se samozřejmě promítlo do obrazu hry. Ze začátku jsme byli ještě aktivnější a měli jsme více šancí než soupeř, ale s přibývajícím časem jsme ztráceli. V osmé minutě jsme propadli ve středním pásmu, Playeři šli do přečíslení a jejich kombinaci zakončil Lukáš Pesteň. V úvodu druhé poloviny jsme opět byli aktivnější, ale branku jsme nedali. V šesté minutě jsme se nechali úplně zbytečně vyloučit, Uftaland sehrál přesilovku výborně a Jiří Kolowrat vstřelil druhý gól. My jsme už nedokázali s výsledkem nic udělat, přestože snaha nám nechyběla, a tak jsme prohráli 2 : 0.

Turnaj byl příjemným zpestřením po konci sezóny a čtvrté místo považujeme za dobrý výsledek. Mohli jsme vyzkoušet nově příchozí hráče, kteří splnili naše očekávání a nezklamali nás. Na druhou stranu jsme od zápasu s Goblins nevstřelili žádnou branku a prohráli jsme tři utkání za sebou. Zahajovali jsme se třemi skoro kompletními řadami a jedním brankářem. Končili jsme na dvě, a přestože máme na soupisce tři brankáře musel čtyři utkání z pěti odchytat obránce Robert Pillmann, který se tohoto úkolu zhostil nadmíru dobře. Naším nejproduktivnějším hráčem se stal Zdeněk Bíba (1 + 2), nejlepším střelcem Petr Sígl (2 góly), nejlepšími asistenty Zdeněk Bíba a Lukáš Vrkoč (2 nahrávky). Nejtrestanějším a zároveň nejvylučovanějším hráčem byl Michal Kloc (8 trestných minut).
Celkovým vítězem se stal naprosto jasně HBC Prosek Stars, který neobdržel za celý turnaj ani jednu branku, druhý skončil pořádající tým SHM Hell Benders a na třetím místě skončili Playeři z Uftalandu.