Snad to přežijou - Hell Benders
Zpět Zpět

O scházejících dresech, rekordně dlouhém zápase a sympatických fanynkách. Další svazová komedie na obzoru ?

Společně se třemi spoluhráči jsem měl o nedělním státním svátku možnost shlédnout utkání mezi Snad to přežijou a Hell Benders. Byl jsem trochu zklamán, když jsem zjistil, že netopýři nehrají se Zeleným Údolím, jak jsem si myslel. Ale nakonec jsem nelitoval a po šestapadesáti vteřinách mohl jít klidně domů. Co se stalo?
Zápas začal se zhruba dvacetiminutovým zpožděním, které bylo způsobeno tím, že měly oba týmy bílé dresy a hledalo se řešení. STP měli právo na světlé dresy jako domácí tým, takže chyba byla na straně Benders, kteří si zřejmě myslí, že jim každý vyhoví stejně jako my a vezme si druhou sadu. Leč nestalo se přesto, že měli jejich soupeři s sebou i černé dresy. Proč si je nevzali a nebyli hodní a poslušní před favoritem soutěže, musí vědět oni, já si ale myslím, že nebyli včas osloveni. Každopádně se ale situace vyřešila tím, že si Benders půjčili dresy od Critters a já nevím koho ještě. Začalo se v poklidu hrát a všichni čekali exhibici favorita. Jenže...
Nově fungující časomíra se zastavila na 56 vteřinách, když vystřelil hráč Hell Benders a gólman soupeře sice nejistě ale přeci jen chytil. Útočník hostů normálně hrající s číslem 75 (v neděli ve vypůjčené 27) však na úspěšného brankáře dorážel, což se nelíbilo obránci STP. Ten se do něho jako správný kickboxer pustil a začala mela. Robustní hráč Benders s číslem 77 se chtěl kamaráda z útoku zastat a snažil se v souboji dva na jednoho soupeře odtrhnout. To ale nemohl akceptovat další borec z STP a dlouhovlasému útočníkovi uštědřil mnoho ran. Mezitím se ještě začal poštuchovat kapitán Benderů s nejvyšším mužem obrany domácích a zřejmě padla i nějaká vyhrůžka. Bitku, která zřejmě nemá v historii tohoto sportu obdoby, se nějak záhadně podařilo ukončit a nastal hlavní hřeb nedělního dopoledne - exhibice mužů v černobíle pruhovaných dresech.
Ti namísto toho, aby odebrali aspoň čtyři registračky, vzali jen jednu domácímu hráči, který se údajně snažil napadnout jednoho ze sudích. Jak je to možné, když v loňské sezoně za daleko menší šarvátku musel dostat stop jeden z dnešních hráčů Hell Benders? Že by to byl strach ze dvou mužů působících v různých rolích v barvách Benders, anebo se objevila opět nezvládnutá situace od rozhodčích, kteří si asi nebyli schopni zapamatovat čísla hříšníků? Vzhledem ke třem vyloučením domácích do konce utkání a nízkému počtu zbylých hráčů musel být duel ukončen. O jeho osudu každopádně rozhodne až disciplinární komise a zřejmě kontumuje výsledek ve prospěch hostů, kteří i přes vyloučení mohli v pohodě zápas dohrát. Zajímavé určitě bude sledovat jarní odvetu, protože závěrečným hvizdem rozhodně nebyl všemu konec. Může se stát, že STP opět v nižším počtu někoho "vyškolí" a bude následovat kontumace a další a další a vyloučení ze soutěže. Co udělá svaz? Pánové, mohli byste případně STP nahradit někým jiným. Třeba "céčkem" Hokejky?
A jak vše dopadlo. Do konce nevím, ale ještě jsem zaregistroval, jak "chytré" fanynky Benderů stačily, kromě okamžiků při samotné bitce, počastovat odcházející borce z STP nevybíravými výrazy, za což si od jednoho z nich vysloužily také "pochvalu" v podobě nepublikovatelného výrazu. A právě to možná přesvědčilo kickboxery, aby na Bendery počkali ještě před vraty malešického areálu a uštědřili jim pár??? výchovných ran za jejich drahé polovičky. Možná je to ale neovlivnilo a chtěli dohrát utkání mimo hřiště. Zaslechl jsem jen, že jeden z STP říkal něco o tom, že mu nebude nikdo vyhrožovat zastřelením. Pak jsem raději zmizel, bál jsem se. I když jsem rozhodně byl jen nestranným přihlížejícím.

Lukáš Vrkoč #80

P.S. Vše, co jsem výše napsal, je můj !!!nestranný!!! pohled z role diváka, který původně přišel na jiné utkání a nezná tak úplné detaily vzniklé situace. Rozhodně jsem ale nechtěl ani jednoho z účastníků podpořit, natož poškodit.

Zpět Zpět