SHM Cup 2002 - kategorie B
Zpět Zpět

Turnaje SHM Cup jsme se účastnili již podruhé. Minulý rok jsme skončili na nelichotivém posledním místě, a tak jsme doufali, že tento výsledek nezopakujeme.
Zápas první SHM Malvazinky - Avir "B" - v úvodním utkání jsme narazili na kombinovanou sestavu Malvazinek - Aviru "B","C" a jejich juniorů. Začátek nám trochu utekl a nehráli jsme příliš dobře. To vyústilo ve vedoucí gól soupeře těsně před koncem první poloviny utkání. O přestávce jsme se zvedli a v první minutě druhé části vyrovnal Martin Sígl. Převzali jsme otěže a Malvir do šancí příliš nepouštěli. V sedmé minutě jsme se dostali do vedení zásluhou Petra Sígla a doufali jsme, že už zápas dotáhneme do vítězného konce. Jenže v poslední minutě rozhodčí nepískli zákázané uvolnění v domění, že Malvir hraje v oslabení, naši obránci ani brankář nejevili žádný zájem hrát, balónek si v naprosté pohodě vzal soupeřův útočník a nikým nebráněn skóroval. To neunesl jeden náš nejmenovaný hráč a začal se rozčilovat, za což posléze obdržel turnajový disciplinární trest (stop na 2 utkání). To ovšem nic nezměnilo na konečném výsledku 2:2.
Zápas druhý Players of Uftaland - za hodinu po skončení našeho prvního utkání nás čekalo další. V tom se dokonale projevila únava a nevyspalost (přeci jen je olympiáda jednou za čtyři roky a hokejový turnaj je dostatečným důvodem k tomu nespat). Uftaland nás přehrál ve všech směrech. Vyhrával osobní souboje, vycházeli mu přihrávky, dobře bránil, zachytal mu brankář a skoro ze všech svých střel dával góly. Z naší strany to nebyl příliš povedený zápas a za zmínku stojí jen několik málo šancí, které jsme dokázali spálit a posledních sedm vteřin utkání, kdy Martin Veselý zkazil soupeřovu brankáři čisté konto. V obraně jsme byli naprosto zoufalí. Players of Uftaland vyhráli zaslouženě vysoko 7:1.
Zápas třetí Hokejka.cz - v neděli jsme nastoupili s tím, že pokud vyhrajeme můžeme ještě postoupit do semifinále. Jenže Hokejka.cz je silné mužstvo, a tak jsme tušili, že to nebude jednoduché. Hrálo se hodně vyrovnané a až na vyjímky čisté utkání. V šesté minutě první poloviny soupeř proměnil jednu ze svých šancí a naše situace se tím zkomplikovala. Přidali jsme a to přineslo své ovoce, když ve třetí minutě druhé části vyrovnal po milimetrové přihrávce Kamil Málek. Bohužel jsme již další gól nepřidali a navíc jsme přišli o útočníka Martina Sígla, který sice po nechtěném, ale přesto nebezpečném zákroku dostal 3 + OK a tím pádem automaticky stop na jedno turnajové utkání. V každém připadě to bylo naše nejpovedenější utkání a konečný výsledek 1:1 nás zařadil na třetí místo ve skupině.
Zápas čtvrtý, o 5. místo HC Pštrosi Benešov - utkání jsme museli odehrát ve velmi improvizované sestavě se čtyřmi útočníky a pěti obránci (z nichž dva se přesunuli do útoku), protože forward Jan Brož se zranil už v zápase s Malvazinkami a Martin Sígl nesměl hrát pro trest. Obránce Pavel Hostaša nemohl hrát pro nemoc a Petr Kolář s brankářem Petrem Kučerou museli do zaměstnání. Proto utkání z naší strany vypadalo, tak jak vypadalo. Nikdo z týmu, kromě brankáře Petra Šroubka, se nesnažil, nebojoval, nehrál. Nikoho to zkrátka nebavilo. Prostě jsme utkání naprosto vypustili, odchodili, prohráli 3:0 a skončili jsme tak na celkovém šestém místě.

"Nejproduktivnějšími" ?!? hráči (1+1) se stali Kamil Málek, Petr Sígl, Martin Veselý