Před ligou
Zpět Zpět

Pár dnů před startem nové sezóny jsem si prošel všechny dostupné internetové stránky soupeřů, abych si udělal obrázek o tom, co nás čeká. No - nebude to legrace. Letošní zreformovaná II. liga bude podle všeho nesmírně vyrovnaná a o úspěchu nebo propadáku může rozhodovat každý urvaný bod.
Dá se v tom relativně vyrovnaném pelotonu najít nějaký favorit? Určitě. Osobně bych vsadil na Hell Benders. Netopýři mají široký a kvalitní kádr, velké ambice a hrají agresivním nátlakovým stylem, který mnoha soupeřům (včetně nás) nesedí. Za Bendery bych posadil výrazně posílený Uftaland. Nabízejí se samozřejmě i Jokers, kteří v kompletním složení budou těžko k poražení. V jejich neprospěch ale hovoří nevyzpytatelnost docházky kralupské legie, která se stále rozrůstá a bez níž jsou Kašpárci víc než poloviční.
Za touto trojicí už těžko hledat tým, o kterém by se dalo z fleku říci, že bude útočit na postup. Zelené údolí sází na rutinu, ale jako by jeho hráči už měli zenit za sebou, béčko Ďáblic bude hrát podle toho, kolik dorazí posil z A-týmu. Vyprahlo loni vyhrávalo víc vůlí, než umem, těžko říci, jestli to letos bude stačit. Běhavý Kolín je soupeř nepříjemný, ale taky k poražení. Do stejné sorty patří nováček Pštrosi Benešov. I on může bojovat o horní šestku, pokud se vyhne obvyklým začátečnickým potížím se stabilitou kádru (víme své, že). O dalších nových týmech v lize těžko něco říct - moc informací k dispozici není. Malvazinky C jsou prý dobré, Spektrum C průměrný. Do počtu jedenácti soupeřů zbývá ještě Snad to přežijou, který by měl být podle všeho opravdu jenom do počtu. Škoda, o ligu níž určitě zůstala kvalitnější mužstva…
No a co my? Loňské porodní bolesti, kdy jsme ligu na jaře dohrávali s torzem původního kádru, se snad už opakovat nebudou. Máme dva vyrovnané gólmany, což je určitě plus, výrazně posílenou obranu, která už loni patřila v lize k nadprůměru, no a budeme doufat, že se jí vyrovná i útok, naše největší bolest. Jokeři nás na svých stránkách pasovali na černého koně soutěže. No já bych se radši držel víc při zemi. V našich reálných silách je pohodová záchrana. A pokud se protlačíme do horní šestky, bude to v těžké konkurenci pěkný úspěch.
Petr Kučera #1

Zpět Zpět