Kritika
Zpět Zpět

Pražský hokejbalový svaz dělá věci, nad kterými zůstává rozum stát. Čtyři kola po startu sezony se najednou dozvídáme, že máme nového soupeře. Namísto béčka Ďáblic bude ve II. lize působit Hokejka.cz, který začal sezónu ve III. lize, zatímco Ďáblice zastoupí v I. lize odstoupivší Hercovku.
No kde to jsme? Hokejbal si hraje na světovost, nutí nás běhat v helmách za oficiálními míčky, protože tenisáky už nejsou dost dobré na "takovou" úroveň, a pak udělá administrativní rošádu hodnou tak leda nějakého pouličního srandamače.
Ve všech civilizovaných soutěžích, pokud nějaký tým ze hry v rozehraném průběhu odstoupí, zaujímá automaticky sestupové místo a jeho výsledky jsou kontumovány. A tady nejenže postoupily o patro výš týmy nikoli výkonnostně nejlepší (jak by se aspoň předpokládalo), nýbrž ty, které se prostě "ozvaly", ale dokonce jim zůstaly i výsledky dosažené svými předchůdci, s nimiž neměly a nemají pranic společného!!!
Jak se Hokejka zasloužila o čtyři body, když za svou krátkou historii ve III. lize ještě neuhrála ani jeden!!! Jak k tomu přijdou např. Jokeři, kteří za prohru se silnými Ďáblicemi zaplatili dvěma body, zatímco Hokejku by rozdrtili s prstem v nose!? Stejně tak Spektrum. Ale i všichni ostatní včetně nás, kteří s Ďáblicemi hráli a přišli teď o možnost nahnat si skóre a kanadské body hráčů?!!
Protože, a to je nad slunce jasnější, nový tým do II. ligy žádnou kvalitu nepřinese, bude se "prát" s dalším novým týmem S.T.P. o dno tabulky.
Když už se svazoví činovníci rozhodli k takovému krajně nestandardnímu řešení, kterýkoli jiný tým z nižší ligy snad s výjimkou Titanu by do soutěže zapadl důstojněji.
Pan Falta na stránkách regionálního svazu uděluje každý týden titul Průšvih víkendu. Za tento počin by měl nominovat právě ty činovníky, kteří toto rozhodnutí učinili.
Petr Kučera #1

Zpět Zpět