Po sedmi kolech
Zpět Zpět

Tak jsem se konečně ve chvilce volna rozhoupal a rozhodl se, vyveden z afektu, napsat pár řádek o tom, jak se mi líbila první třetina 2. pražské hokejbalové ligy z pohledu hry nás všech Krav.
Začátek, jaký jsme odehráli, se nám nikomu nemohl zdát ani v tom nejkrásnějším snu. Čtyři zápasy rovnaly se čtyřem výhrám. Pěkné, že? Ale neusnuli jsme potom náhodou pánové na vavřínech? Ano a výsledkem byly rychlé tři prohry a pád na zem. Opravdu nevím, v čem to je, že jsme ani tentokrát nedokázali porazit obávané soupeře, natož jenom bránící Zelené Údolí. Značný díl je v tom, že jsme se začali chovat jako banda alibistů. Každý si začal myslet, že je králem malešického hřiště a nad něj není. Neustálé kličky třeba i do třech hráčů, nesmyslné střely a hádky na lavičce se začaly množit namísto přesných nahrávek a běhavého stylu. Proč a kde se stala ona chyba, že jsme přestali táhnout za jeden provaz tak, jak tomu bylo o pár týdnů dříve, to musí vědět každý sám. Takže si to chlapci v hlavě srovnejme a já jen doufám, že už nebudu muset být po zápasech nepříčetný, což odnesli moji blízcí.

Lukáš Vrkoč #80

P.S. Ještě pár vět k jednotlivým formacím:
Brankáři: Kučírek famózní, ale bohužel nechytal plný počet minut v těch dvou obtížných zápasech. Možná bychom dopadli lépe než s celkovým skóre 4:12, protože Šroub zatím po slepáku ve formě určitě není.
Obrana: Má dva vládce, Zdendu a Vencu, kteří jako jediní dokážou kvalitně podpořit útok. Zbytek průměr, který si ve hře dozadu vede výborně, dopředu ne. A zklamání? Jednoznačně Šíša! Místo neustálého teoretického rozebírání čehokoliv by měl začít hrát to, na co má.
Útok: Když se dařilo, byla pohodička, góly padaly samy. Ale ejhle, poslední tři zápasy čtyři góly. První lajna se postarala o většinu branek a moc neinkasuje, druhá dost pokulhává. Čekal jsem, že když se přestane dařit „elitě“, zbytek zaskočí. Snad jindy. Ocenit se ale musí práce obou defenzivních útočníků Péti Sígla a Vésy. Bez nich bychom nebyli ani pátí!!!