Ohlédnutí za víkendem č. 15
Zpět Zpět

Dvě kola před koncem základní části se pekelně zamotala situace okolo tří zbývajících postupových míst do bojů o postup. Přispěli jsme k tomu i my, když jsme nezvládli další klíčový zápas a porážkou 1:4 zvýšili naděje Uftalandu. Jisté je, že postup mají v kapse definitivně Pštrosi a Jokers a že ve hře stále zůstává pětice týmů, srovnaných v rozmezí dvou bodů.
O víkendu se kromě našeho odehrály další tři pro nás veledůležité souboje: jejich výsledek nám přitom hraje do karet, takže pořád máme postup zcela ve svých rukou a zatím nemusíme spoléhat na výsledky soupeřů. Hokejka totiž v sobotu nezvládla duel se Pštrosy a odešla s debaklem 0:6. Den nato ale v souboji dvou kandidátů postupu přehrála těsně 2:1 Vyprahlo, které tak má před závěrečným dvojkolem nejhorší výchozí pozici. V závěrečném utkání programu pak Jokeři nedovolili Zelenému údolí poodskočit pronásledovatelům. Porážka 0:5 pro údoláky znamená, že i oni se budou muset strachovat o místo v horní šestce až do samého závěru.
Takže jak jsou teď rozdané karty na finále?
Údolí na 4. místě má 23 bodů a dva relativně lehké protivníky. Pokud však v prvním utkání s Přežijou nezvládnou roli favorita a proti nepříjemného a stále se lepšícímu soupeři nepotvrdí postup, může je to před duelem s rovněž nevyzpytatelným Kolínem pěkně vyvést z míry.
My jsme zatím pátí s 22 body. Ze všech kandidátů postupu máme nejlepší skóre, ale na to nelze spoléhat. Každý bod proti Benešovu bude zlatý a pokud chceme postoupit, výhra v posledním zápase nad Vyprahlem je povinností.
Uftaland se vyhoupl na 6., poslední postupovou příčku. Má rovněž 22 bodů, ale velmi těžký los: Bendery a Jokery. Bude velmi záležet na tom, jak moc zodpovědně a prestižně tyto celky s už jistým postupem zápas vezmou. Pokud ano, bude Ufta z kola venku.
Sedmá Hokejka má totiž stejně bodů, ale výrazně snazší soupeře: Malvir a na závěr Přežijou, s nimiž by jim při předpokládané výhře v prvním zápase mohla stačit k postupu i remíza. Hokejka už totiž bude vědět, jak (s výjimkou Údolí, jehož zápas s Kolínem celý program uzavírá) dopadli konkurenti.
Pro osmé Vyprahlo (21 bod) bude jednoznačně klíčový zápas s námi. Pokud si nezkomplikuje pozici ztrátou se Spektrem a my nepřekvapíme Benešov, bude pivařům stačit k postupu i remíza.
Po velikonočním "klidu zbraní" se tedy můžeme těšit na opravdu hustý závěr!!!

Petr Kučera #1

Zpět Zpět