Ohlédnutí za víkendem č. 13 a 14
Zpět Zpět

Ohlédnutí za posledními dvěma hracími víkendy bude tentokrát napůl vizionářské. Do konce základní části zbývají tři kola (plus pár zápasů čtvrtého) a situace kolem postupové šestky se pěkně zamotala. Nutno podotknout, že jsme k tomu pořádně přispěli i my prohrou s Kolínem.
Ale body naštěstí ztráceli i jiní: Hokejka prohrou s Uftalandem, Vyprahlo vydřenou remízou s Přežijou. Na druhou stranu nečekaně zabodovalo Údolí s Bendery, což nám moc nepomohlo.
V současné době nás od nepostupového sedmého místa dělí jen dva body náskoku před Hokejkou a Uftalandem. Ale jen o bod za nimi je ještě Vyprahlo, které má pro závěr nejpříznivější los. Takže našlapáno...
Z programu závěrečných hracích kol můžeme poměrně s jistotou vybrat několik pro nás klíčových duelů.
Předně to bude hned naše další utkání s Uftalandem. Pokud vyhrajeme, máme jednoho soupeře z krku. I kdyby jsme pak už nezískali ani bod a Ufta s Benders a Jokers všechny, při konečné rovnosti bodů zůstaneme na lepší vzájemné zápasy před nimi (samozřejmě, pokud nedojde k rovnosti více týmů). Uftaland má ze všech kandidátů postupu jasně nejhorší los.
Bohužel, jen o chloupek hůř jsme na tom my, protože nás čekají ještě Pštrosi, které jsme ještě nikdy neporazili, a na závěr "duel hrůzy" s Vyprahlem.
Další klíčový zápas bude utkání Vyprahla s Hokejkou. Vyprahlo má jinak nejvýhodnější los - čtyři body s Malvirem a Spektrem jsou takřka povinné, jestli se nestane zázrak, rázem mají o bod víc než my teď. Pokud Hokejku porazí, budou mít k postupu velmi blízko a s námi jim bude stačit remíza.
Dalším jazýčkem na vahách budou Pštrosi. Pokud tento víkend potvrdí postup duelem s Hokejkou, budou to mít poražení velmi složité a případná prohra s Vyprahlem by je při horších vzájemných zápasech s námi odsoudila do role statistů. Hokejka má totiž "jisté" jen 2 body proti Malviru, v posledním kole bude muset udolat nepříjemné Přežijou, ale ani to by už nestačilo.
Pokud ovšem Hokejka s Vyprahlem vyhraje a podrží body s outsidery, zkomplikuje pozici pivařů - ti by nad námi museli v posledním kole vyhrát. Nejhorší z našeho podhledu by byla remíza. Pak by záleželo na výsledku Hokejky se Pštrosy a nám by kvůli prohře v prvním utkání nestačila s Vyprahlem ani plichta.
Do hry ale ještě patří i Zelené údolí. V jeho případě bude klíčový duel s Přežijou. Pokud bojovníci potvrdí jarní formu a uzmou Údolí body, nahraje to všem pronásledovatelům. Údolí sice asi může počítat se dvěma bodíky s Kolínem (ale to my počítali také, že?), ale třetího soupeře do party má Jokers a pokud nepřekvapí, s 25 body bude mít hodně velký problém se do šestky dostat.
Právě 25bodová hranice bude pro postup rozhodující. Je téměř jisté, že kdo získá alespoň o bod víc, bude nahoře. Lze totiž předpokládat, že se okolo 6. místa poskládá více týmů s tímto bodovým ziskem a rozhodne tabulka vzájemných zápasů.
Jsou to samozřejmě jen spekulace a variant zůstává ve hře ještě mnoho. My se jim můžeme lehce vyhnout: stačí vyhrát poslední tři zápasy a jsme spolehlivě tam :-))

Jak vypadá los?

Petr Kučera #1

Zpět Zpět