Ohlédnutí za víkendem č. 1
Zpět Zpět

Hned první hrací víkend nového ročníku naší ligy potvrdil domněnky, že to bude hodně vyrovnané. Bez ztráty bodu přečkaly víkend jen dva týmy: podle očekávání Jokeři a poměrně překvapivě i my. Bez bodu zůstali "ostří hoši" ze Snad to přežijou, což se dalo čekat, a také Vyprahlo.
Jokers vstoupili do sezony také díky výkonům Kralupáků a potenci Střesky velmi ostře a hned na úvod zchladili přípravnými turnaji poněkud namlsané Pštrosy. Nováčci z Benešova se přesvědčili, že ligu bere každý ještě o chloupek prestižněji a i když v neděli sebrali bod favorizovanému Údolí, v hodnocení víkendu převládá zklamání. Stejně hladce přešli Kašpárci i přes Vyprahlo a potvrdili, že v plné síle půjdou za postupem.
Další favorit ligy, Hell Benders, se rozjíždějí rozpačitěji. V sobotu přetlačili ve velmi nervózním duelu plném vyloučení Vyprahlo, druhý den nedokázali dát gól Aviru. Netopýři ještě nedostali gól, ale na druhou stranu sami vstřelili jen dva, což je překvapivě málo. Nicméně zatím neprohráli.
Bez prohry zůstaly dále týmy Kolína (Karel v jejich brance inkasoval jen dvakrát - bravo!), hlavně plichta s Uftalandem se cení a Zeleného údolí (sehranost a rutina platila na nesourodý Uftaland, o něco méně už na běhavé Pštrosy).
Právě výkony posíleného Uftalandu byly asi největším zklamáním. Je vidět, že se tým, který prošel přes léto docela velkou obměnou, teprve hledá. Kluby, které s tím hrají zkraje sezony, mají tedy výhodu. Pokud se ovšem Uftaland najde, že...
Zklámání panuje asi i v týmu Vyprahla, který jako jediný ještě neskóroval. Utěšovat se mohou jen tím, že díky krajně mizernému losu mají za sebou dva papírově nejtěžší soupeře, ale zatím toho moc nepředvedli...

Petr Kučera #1

Zpět Zpět