Hell Benders Cup II. ročník
Zpět Zpět

Třetí místo !!!

Před tímto turnajem jsme si řekli, že nechceme udělat ostudu a že už nechceme být zase poslední. Cílem bylo třetí místo ve skupině a tím pádem možnost hrát o páté místo. Poprvé s námi hráli všechny naše nové posily pro příští sezónu (Petr Šroubek, Pavel Hostaša, Martin Drahota, Václav Vaněček a Tomáš Dürrhammer), i když třeba jen jeden zápas a jako volný hráč nastoupil Jiří Polanský z Pražských Buldoků (příští rok Hell Benders). Ve skupině s námi byli Butchers, Hell Benders a SK Spectrum Praga.
Zápas první Hell Benders - v našem úvodním utkání jsme opět dokázali, že proti Bederům neumíme zkrátka hrát. I přesto, že zápas byl poměrně vyrovnaný soupeř proměňoval šance, my ne. Proto po zásluze vyhrál 4:1.
Zápas druhý SK Spectrum Praga - v druhém utkání jsme narazili na budoucího vítěze celého turnaje. Věděli jsme, že Spectrum má mladý běhavý tým, co jsme ale netušili bylo, jak jsou dobří. Naštěstí to soupeři moc nešlo, neproměňoval svoje šance a celkově se trápil. Nám se naopak povedlo utkání nadmíru dobře, všichni jsme se snažili, dobře jsme bránili, dali jsme i góly, podržel nás, při svém prvním zápase v našem dresu, Petr Šroubek a nevyrobili jsme příliš mnoho chyb. Díky tomu jsme nakonec vyhráli 3:1.
Po tomto utkání a po tom, co Hell Benders remizovali s Butchers, jsme věděli, že výhra právě nad Butchers nás pošle do semifinále.
Zápas třetí Butchers (fotky z utkání) - ve třetím vystoupení na turnaji jsme narazili na nepříjemný tým. Předpoklad, že utkání bude těžké se vyplnil do puntíku. Jediný gól jsme ale vstřelili my a díky dobré obraně, štěstí a Petru Kučerovi jsme žádný nedostali. Konečný výsledek 1:0. U tohoto utkání bych ještě zůstal. Všichni jsme věděli, že někteří hráči Butchers jsou hodně výbušní a často se vztekají až do nepříčetnosti, ale to co předvedli bratři Levcovi nemá obdoby. Po tom, co Václav Vaněček fauloval staršího z bratrů, šel na trestnou lavici. Tam se na něj ovšem se salvou nadávek vrhl mladší Levec, který nehrál, a pokusil se mu "pomstít". Jenže tvrdě narazil, Venca není sice žádný rváč, ale bránit se rozhodně umí a hravě si s ním poradil. Jedna rána a Levec mladší šel k zemi, kde jich pak ještě pár dostal. Po tomto menším extempore se začalo opět hrát, bohužel díky Levcovi (tentokrát staršímu) jen asi minutu. Jeho další nával vzteku, kdy nadával v podstatě všem našim hráčům, už nehodlali rozhodčí tolerovat a poslali ho pod sprchy. Při odchodu do šatny si neodpustil trapné gesto směrem k sudím a ještě chtěl zbít opět Vencu, který v té době byl stále na trestné lavici. Pravděpodobně ale také narazil, protože na chvíli oba zmizeli z dohledu a jako první se objevil právě Venca. Byl úplně v pohodě, jako by se nic nestalo. Z hráčské lavice toho nebylo příliš mnoho vidět, tak nevím, co se přesně dělo. Bohužel rozhodčí pak vyloučili do konce utkání i tohoto našeho hráče. Takováto vystoupení do hokejbalu prostě nepatří a nezávidím těm, kteří budou s i za Butchers příští rok hrát.
Takhle pro nás skončila sobota a již jsme se těšili na nedělní zápasy. Jelikož jsme dvakrát vyhráli měli jsme postup do semifinále jistý, šlo jen o to, ze kterého místa. Hell Benders podlehli Spectru Praga a my jsme tak překvapivě skončili ve skupině "A" na prvním místě. Ze skupiny "B" postupovali Ekonom Devils a HBK Jokers Praha. Žolíci v posledním utkání základní části prohráli právě s Ekonomy (přece jenom je pro ně lepší hrát s námi, než s nadupaným Spektrem), a tak byli právě oni naším semifinálovým soupeřem.
Zápas čtvrtý, první semifinále HBK Jokers Praha - moc jsme chtěli vyhrát, ale na Jokers jsme prostě neměli. Ze začátku jsme dvakrát za sebou inkasovali a bylo po zápase. Do konce první půle jsme dostali ještě dva góly a neproměnili jsme ani jednu šanci. Do druhé části jsme již nastoupili s tím, že ušetříme síly do utkání o bronz a hráli jsme naprostu v klidu. Jokers se taky nikam nehnali, žádný další gól už nepadl a střetnutí tak skončilo 0:4.
Zápas pátý, o 3.místo Ekonom Devils - Ekonomové skončili své semifinále těsně před utkáním o 3. místo a to ještě ke všemu jejich semifinálový zápas byl vyrovnaný a skončil až v desáté sérii trestných střílení. To se muselo nutně projevit na jejich fyzické kondici. Po první půli jsme sice prohrávali 1:0, ale v druhé jsme si všichni sáhli až na dno, Ekonomy jsme uběhali a nepříznivý výsledek jsme zvrátili. Vyhráli jsme 3:1 a mohli jsme se začít radovat z našeho dosavadního největšího úspěchu.

Nejproduktivnějším hráčem - 2+2 - se stal Robert Pillmann, nejlepšími střelci - 2 góly - byli Kamil Málek, Robert Pillmann a Václav Vaněček, nejlepším nahrávačem - 2 asistence - byl Robert Pillmann a nejtrestanějším hráčem - 2 + OK - se stal Václav Vaněček.

Touto cestou bych chtěl poděkovat oběma našim bránkářům, všem obráncům a útočnkům, kteří si na turnaj udělali čas a přišli si zahrát. Zvláštní dík patří týmu Hell Benders za uspořádání turnaje.
Petr Sígl

Zpět Zpět