Green Valley Cup 2001
Zpět Zpět

Zhodnocení našeho vystoupení na tomto turnaji: Sešlo se nás na každý zápas jen na dvě pětky, což při celkovém počtu 20 hráčů není příliš mnoho. Sestava byla v podstatě stejná jako ta, ve které jsme odehráli jarní polovinu ligy, až na Martina Drahotu, který přišel jako jediný z nových posil, a Lukáše Vrkoče, který nemohl na jaře hrát.
První zápas HbT Zelené údolí - s pořádajícím týmem jsme odehráli poměrně vyrovnanou partii, ale na většině z nás byla vidět nerozehranost a fyzická únava po náročném soustředění, které proběhlo těsně před tímto turnajem. Prohráli jsme (porpvé v krátkodobé historii vzájemných střetnutí) 0:2 po třetinách 0:1, 0:0, 0:1.
Druhý zápas HC Pštrosi Benešov - Pštrosy jsme na rozdíl od Zeleného údolí nedokázali nikdy porazit a nepodařilo se nám to ani nyní. Ve velmi rychlém utkání jsme byli my ten méně šťastný tým a prohráli jsme 0:1, a to i přestože jsme v závěrečné power-play měli šanci srovnat.
Třetí zápas HBK Jokers Praha - Před tímto utkáním jsme věděli, že lepší než čtvrtí už nemůžeme být, ale Žolíci mohli být první a to v tom případě, že by nás porazili o 4 a více gólů. Prohrávali jsme 1:3, ale dokázali jsme srovnat na 3:3 (také díky sympaticky fandícím Pštrosům) ovšem závěr utkání nám hrubě nevyšel, když se nejprve odporoučel do sprch Robert Pillmann kvůli osobnímu trestu a poté se zranil Martin Veselý. Poslední třetinu jsme dohrávali tedy jen se třemi útočníky a pěti obránci, z nichž museli dva (ať se jim to líbilo nebo ne) do útoku. Bohužel jsme ale nerozhodný výsledek neudrželi, Jokers nás sevřeli a vytoužené 4 góly dali. Tím pádem se stali vítězi celého turnaje.
Po delším herním výpadku byl tento turnaj, jako dělaný na zjištění všeho, co nám nejde a ti hráči, kteří nepřišli mají smůlu a je jejich problém, kdy, kde a s kým se rozehrají, ale doufám, že v lize bude účast na zápasech daleko vyšší.