Rozhovor s Lukášem Vrkočem
Zpět Zpět

Lukáš Vrkoč Kapitán South Park Cows, v současné době po operaci předního křížového vazu, začínal s hokejbalem v týmu HBC Taurus, poté hrál v SHM Outsiders a minulou sezónu odehrál v Pražských Buldocích. V letošní sezóně vstřelil 7 gólů, na 7 přihrál a stal se tak nejproduktivnějším hráčem krav na podzim.


V půlce minulé sezóny jsi nebyl přesvědčen o tom zda máš odejít z Pražských Buldoků a jít hrát ke Krávám, kdy jsi se tak rozhodl a co Tě k tomu vedlo?
Hlavním důvodem byla chuť hrát opět v jednom týmu s kamarády. Není nad to udělat si při každém zápase žízeň a jít juchat do hospody, kde se jedině vytvoří ta správná parta. Pak na mě také zatlačil vedoucí týmu (lopata) a slíbil mi kapitánské "céčko".

Před prázdninami to s týmem nevypadalo příliš vesele, bylo málo hráčů a většina z nich se jevila jako nespolehlivá, co se Ti tenkrát honilo hlavou?
Že končím s hokejbalem, protože to, co mohli vidět všichni přítomní, bylo hrozné.

A co si myslíš o týmu teď?
Pořád se máme, co učit. Ale již v průběhu podzimní části se ukázalo několik hráčů jako perspektivní. Zejména pak (ne)stárnoucí brankář Petr Kučera. Někteří borci mě zklamali a to nejen svými výkony. Oni už budou vědět.

Jaké jsou podle Tebe šance na udržení?
I přes mou jarní absenci jsem velkým optimistou a hrát i příští sezónu tuto ligu by neměl být žádný problém. Dokázali jsme potrápit daleko silnější týmy a s výjimkou první šestice máme na to porazit kdykoliv kohokoliv. To však nepůjde bez tvrdé práce na trénincích.

Tedˇ z trochu jiného soudku, Cows jsou druhý nejtrestanější tým ligy a Ty sám máš 27 trestných minut a na 6 měsíců zastavenou činnost, copak nám k tomu povíš?
Jak už nedávno napsal Kučírek není to k smíchu, ale spíše k pláči, je potřeba s tím něco udělat. Na druhou stranu bylo ovšem několik trestů uděleno naprosto nepochopitelně.

Vraťme se ještě jednou k Tvému menšímu extempore v zápase s Ďáblicemi, jak to vidíš s odstupem času?
Ani po uplynutí 14 dnů se v mé hlavě nic nezměnilo a udělal bych to v případě takové křivdy asi znovu. Myslím si, že ani další spoluhráči stále ještě nezapomněli.

Jakou úroveň má podle Tebe Okresní Hbl, co se týče rozhodčích i týmů?
Na stránkách Jokers jsem se dočetl, že úroveň ligy není nijak valná a nováčci by prý neměli vůbec hrát. S těmito výroky absolutně nesouhlasím a s výjimkou Pitbullů a Titanu je schopen potrápit favority skoro každý a zrovna Jokers nasbírali body v podstatě s týmy ze dna tabulky, respektive s nováčky. Nebýt jich, tak by Jokers v OHbL zřejmě zametali. K rozhodčím bych se raději ani nevyjadřoval, i když ne všichni jsou tak špatní jako Bušta s Kopalem (na svazu si ale myslí opak!!!).

Nyní k Tvému zranění, kdy a co se Ti stalo?
Zárodek je asi rok a půl starý, to mě trefil kolenem na koleno neidentifikovatelný hráč Zeleného údolí. Ošetřující lékař Bucek mi příliš nepomohl. Pak jsem si ještě zajezdil na snowboardu a přední křížový vaz nevydržel. Přesto jsem s pomocí ortézy ještě alespoň osm měsíců sportoval.

Operace proběhla v pořádku, jak dlouho bude trvat než si zas obuješ boty, vezmeš lopatu a půjdeš hrát?
Doufám, že ortopedické zákroky doktora Váchala bývají v pořádku a že mi umělý vaz vydrží. Na hřiště bych se chtěl vrátit, v případě, že vše půjde podle plánu, v polovině května proti Vyprahlu. Rozhodně nechci nic uspěchat a když nebudu ve 100% pořádku nastoupím klidně až v příští sezóně.

To znamená, že na jaře toho v případě že Ti bude zmírněn trest, už příliš nenahraješ, co budeš dělat?
Stanu se trenérem týmu. (NO NAZDAR!!! - pozn. red.).

Teď otázka, která zajímá všechny Krávy, kdo převezme na jaře kapitánské "céčko"?
Pravděpodobně Jarka Hůrka. Áčka zůstanou "tlusťochovi" Zdeňku Bíbovi a "spalovači" Martinu Síglovi.

Petr Kučera udělal svou "All Stars", souhlasíš s ním nebo bys provedl nějaké změny?
Abych pravdu řekl, tak s ním souhlasím jen na pěti postech (s dovolením včetně mě). O postu levého křídla bych se musel hodně rozmýšlet, Dan Soviš určitě není po předvedených výkonech tím pravým, přestože získal 9 kanadských bodů.

Poslední otázka: v týmu se Ti tajně přezdívá NERVÁK, je to výstižné?
No comment. A nebo ne, každej jsme ňákej. Máme přece v týmu také tlouštíka, spalovače, lopatu, psycha, košandáře, poušťáka a díru, posunovače, kustoda a další jim podobná zvířátka…

Zpět Zpět