Zhodnocení podzimu
Zpět Zpět

Podzimní část sezóny už před hezkou chvílí skončila, a nikdo se pořád nemá k tomu, aby si rýpnul do kamarádů. Dobře, jdu do toho. Stejně - kvalifikovaný rozbor mužu dát holenkové pouze JÁ!!!
Takže stručně: na nováčka to nebylo špatný, ale mít o dva body víc, byli bychom asi spokojenější. Na začátku jsme se na hřišti trochu hledali (jak taky jinak, prakticky bez tréninku), pak nás zase zabrzdilo postupující stmívání, které znemožnilo pořádný trénink. Ale potom, co se nad Palmovkou konečně rozzářily reflektory, se naše každotýdenní mravenčí práce na cvičišti zúročila a konec podzimu jsme odehráli ve velkém stylu. Velké favority jsme pěkně potrápili a jen kousek štěstí nám chyběl k tomu, abychom obrali víc týmů, než jen greenhorny z údolí.
Mrzet nás muže nepovedený prostředek sezóny, který vyvrcholil ostudnou prohrou s Mildou. Nakonec jsme se ale přesvidčili, že dokážeme hrát s každým a že určitě máme na to být ve středu tabulky. Současné 13. místo je rozhodně pod naše možnosti. Na jaře máme lepší los, častěji hrajeme s týmy ze slabší poloviny tabulky. Spočítal jsem, že při troše dobré vůle máme na to nasbírat dalších 20 bodíků, když se podaří zaskočit favority, tak i víc. To by nám k záchraně v lize, což je náš cíl, mělo v pohodě stačit.
A teď ještě pár slov k jednotlivým řadám. Hodnotit sám sebe vždycky smrdí, ale myslím, že po ponížení od Mildy jsem se dostal do docela dobré formy. Karel moc šancí nedostal, když ale chytal, tak obstál.
Obrana se v defenzivní práci taky výrazně zlepšovala, hlavně příchod dvou zkušených pardálů Jirky Krejčího a Jardy Kudláčka nám pomohl hru uklidnit. V posledních pěti zápasech s vesměs těžkými protivníky jsme se dostali pod dva obdržené góly na zápas. Problém našich beků je v tom, že nedokáží tvrdě a přesně vypálit od modré, což je při kvalitě většiny gólmanů v lize velmi účinná zbraň.
Útok hraje hodně nevyrovnaně. Slabé soupeře jsme dokázali (opět až na výjimku s Mildou) rozebrat a znectít, proti silným jsme se ale s výjimkou THC (tři góly a jasná převaha) moc neprosadili. Když vezmeme zbylé týmy první pětky, šestky, máme průměr vstřelených gólů přesně 1 na zápas. S tím se dá vyhrát jen opravdu náhodou. Přijde mi, že sice máme šikovné hráče, ale v útoku pořád hrajeme hodně na náhodu, hráči se nepodívají, přihrávají naslepo, pozdě, nepřesně, popřípadě vůbec (že jo, Cvrčku!).
Kdybych měl dát dohromady All stars podzimu, viděl bych to takhle: v brance s dovolením já - obrana Zdeněk Bíba - Robert Pillman (na soupisce psaný jako útočník, vzadu ale toho odehrál víc a skvěle) a útok Karel Häring (škoda, že nastupoval tak málo, je určitě nejprůbojnější a nejdůraznější ze všech) - Lukáš "Lazar" Vrkoč (budeš nám na jaře chybět, chlapče!) - Daniel Soviš (mezi slepými jednooký králem?).
Tak bych to viděl já. A co vy?

Zpět Zpět