South Park Cows - O týmu, Historie

Hokejbal Praha, hokejbalový tým z Prahy

South Park Cows South Park Cows Lumír Kudrna Petr Sígl Martin Sígl Lukáš Vrkoč South Park Cows
2014 / 2015
A-tým| B-tým| Mládež| Vše

Sponzoři

D & Z spol. s.r.o.


Hockey sport shop s.r.o


[ info ]

Aktualizováno

12.3.2015 16:00

Facebook

Naše stránky na Facebooku!


[ facebook ]

Týmuj

Náš tým na Týmuj.cz!


[ týmuj ]

Google +1

O stránkách

Rozlišení

1024 x 768

Prohlížeč

Firefox 3.0 +


Valid XHTML 1.0! Valid CSS level 2! Explanation of Level Double-A Conformance!


[ detaily ]

Historie

Na záčátku nebylo nic, pak si Lukáš Vrkoč, Robert Pillmann, Jarda Hůrka, Dan Soviš a další řekli, že by mohli hrát hokejbal, a tak založili, spolu s kamarády z gymnázia Opatov, HBC Taurus.
První sezóna nebyla nic moc, protože tým skončil na posledním místě s jednou remízou z posledního zápasu. V druhém roce HBC Taurus značně posílil a bylo to vidět i na výsledcích. Páté místo bylo v podstatě úspěchem. V další sezóně Taurus zanikl a ze zbytku týmu se dali dohromady Outsiders.

Ze začátku to vypadalo, že by nemuseli být špatní, ovšem absence tréninků, nespolehlivost hráčů a problémy s brankářem zapříčinili, že tato sezóna byla v podstatě ostudnou. Ke konci na zápasy chodilo pět hráčů a brankář, což proti týmům které hráli na dvě až tři kompletní řady bylo velmi "nevýhodné". Proto Outsiders skončili předposlední se dvěma remízami a jedním vítězstvím. V sezóně 1999/2000 se tým totálně rozpadl a nekteří hráči přestoupili, jiní přestali hrát.

V půlce této sezóny se Lukáš Vrkoč a Petr Sígl dohodli, že od sezóny 2000/2001 založí nový tým. Obvolali své bývalé spoluhráče, sehnali několik nových hráčů (ti pak sehnali další) a vymysleli název. Díky tomu vznikl South Park Cows nazývaný všemi ostatními Krávy.

První sezóna První sezóna: Pro sezónu 2000/2001 si dali jediný cíl a to udržet se v Okresní HbL. Naneštěstí se to nepovedlo a tým skončil na prvním sestupovém místě. Vše se ale vyřešilo, když South Parku přenechali práva na tuto ligu Pražští Buldoci. Díky tomu v nadcházející sezóně (2001/2002) tým opět hrál OHbL (pod staronovým názvem 2.Pražská OHbL), posílil, aby nedělal ostudu a aby hrál na trochu důstojnějším místě.

Druhá sezóna Druhá sezóna: Zpočátku se to celkem dařilo a po prvních čtyřech kolech se South Park Cows vyhoupl donkonce na první místo. V průběhu podzimu se trochu propadl, ale stále držel až na jednu vyjímku pozici v první šestce. Bohužel na jaře na tým dopadla krize, která způsobila, že z elitní šestky vypadl, ztratil možnost hrát o play - off a čekaly ho záchranářské práce. V nadstavbové části se opět vrátila pohoda a klid, což dokazuje 17 získaných bodů z 20 možných. Cows tak skončili na konečném osmém místě, které je z celkového pohledu zklamáním. Před další sezónou opustili tým někteří hráči (většinou však ti, co neměli přílišnou účast), přišly nějaké nové posily a byl stanoven nový cíl: hrát play - off.

Třetí sezóna Třetí sezóna: V sezóně 2002/2003 se kádr týmu alespoň trochu stabilizoval a výsledkem byl velmi povedený podzim. Tým si zajistil v pohodě účast v první šetce, kde pak také relativně v klidu udržel 3. pozici a tím možnost hrát vysněné play - off. Bohužel dopadla na Krávy tradiční jarní krize, podtržená zraněními, nemocemi, absencemi z důvodu pracovních povinností a jinými a ve vyřazovacích bojích toho South Park mnoho nepředvedl. Již v semifinále byl vyřazen Hokejkou Praha. Před další sezónou opět tým opustili "zbyteční" hráči a přišly více než adekvátní náhrady. Byl opět stanovený cíl pro ročník 2003/2004: minimálně play - off, raději postup.

Čtvrtá sezóna Čtvrtá sezóna: Sezóna 2003/2004 byla zatím nejpovedenější v historii týmu (alespoň její základní část). Tým hrál hodně ofenzivní hokejbal, což se projevilo v tom, že South Park měl jednoznačně nejvíce vstřelených branek, nejlepší rozdíl skóre, podařilo se mu vstřelit dokonce 17 branek v jednom utkání a docela hodně hráčů skončilo na prvních místech v individuálních statistikách. Po zakládní části skončil tým na druhém místě a postoupil do vyřazovacích bojů, čímž splnil první část cíle. V play-off se potkali hráči Krav již podruhé s Hokejkou Praha, tentokrát s B-týmem. První utkání Krávy prohrály, druhé vyhrály a ve třetím více než dvě třetiny vedly. Ovšem posledních šest černých minut vzalo "kravičkám" naději na postup do 1.Pražské ligy. South Park Cows skončil čtvrtý a většina jeho hráčů brala tento výsledek jako velké zklamání. Nálada se trochu zlepšila po vítězství na Hell Benders Cupu a také se vrátila chuť do hokejbalu. Kádr nepotkaly žádné drastické změny, a ikdyž nad startem některých hráčů v nové sezóně visely otazníky, byl opět stanoven minimální cíl: play-off bezpodmínečně, postup žádoucí.

Pátá sezóna Pátá sezóna: V dalším ročníku 2.POHbL chtěly kravičky rozhodně postoupit, a tak celkem dost posílily. Na podzim získaly několik kvalitních hráčů na střídavý start. Bohužel se posily příliš často na utkáních South Parku neobjevovaly. Na jarní část ohlásilo (nebo taky neohlásilo) konec několik hráčů. To donutilo kravky opět shánět na rychlo hráče. Nakonec bylo na soupisce 18 "aktivních" kraviček. První cíl a to postup do play-off se povedl splnit celkem s přehledem. Po základní a nadstavbové části skončil South Park na druhém místě s nejvíce vstřelenými a nejméně obdrženými brankami. Ve vyřazovacích bojích byli soupeřem kravičkám hráči Mělníka. V semifinálových zápasech se hrál dobrý hokejbal, ale se špatným koncem pro Cows. První zápas sice vyhrály krávy na trestná střílení, ale potom třikrát prohráli. Z toho dvakrát po minimálně vyrovnaném průběhu. Z dalším vyřazením se většina hráčů velice těžko vyrovnávala, ale nakonec (ostaně jako dosud vždy) opět našli chuť hrát dále hokejbal. Na červnovém Hell Benders Cupu si opět krávy zahrály finále a nakonec skončily na druhém místě. Od července nastoupily kravky (tedy dobrovolníci Smailík) fyzickou přípravu na další sezónu. Povedlo se získat několik posil a navrátilců do strakatého dresu a byl opět stanoven cíl (stejný jako v sezóně 2004/2005): play-off bezpodmínečně, postup už by to sakra chtělo...

Šestá sezóna Šestá sezóna: Sezóna 2005/2006 pro kravky začala velice dobře. Po celý podzim nepoznaly hořkost porážky. I vstup do jarní části byl povedený, alespoň výsledkově. Herně se tolik nedařilo, přesto přišla první prohra až ve dvacátém třetím zápase s Rafany. To ovšem byla také jediná prohra v celé základní části a tak South Park zaslouženě skončil na prvním místě s nejlepším útokem a rozdílem skóre. Jenže v dohledu byl strašák jménem play-off. Ve čtvrtfinále čekalo krávy béčko Ekonomu. South Park si s ním poradil a po třech vítězstvích postoupil do semifinále. Tam narazil na silné Rafany. Souboje s Rafany bylo to nejlepší co mohli fanoušci Cows vidět. Nasazení, góly, tresty, souboje a šťastný konec. Po pětizápasové bitvě postoupily krávy do finále. Ve finále je čekal hokejisty posílený Kolín, na který nenašli hráči South Parku recept. Dokázali zvítězit jen v úvodním utkání a pak už vítězili Kolínští. Proto museli kravičky pro splnění svého "dlouholetého Smailík" úkolu porazit v baráži Uftaland. To se povedlo během tří utkání. V šesté sezóně se zadařilo postoupit a mohlo se začít pořádně slavit Smailík. Úspěšný rok završilo vítězství na sedmém ročníku Hell Benders Cupu. Na další ligovou sezónu byl stanoven cíl v 1.POHbL - postup do play-off.

Sedmá sezóna Sedmá sezóna: Další sezóna, tentokráte o ligu výš, začala více než dobře. Ačkoliv nováček, dokázal South Park porazit v první sérii zápasů všechny soupeře a držel se na prvním místě tabulky po třetině soutěže. Poté přišly tři porážky za sebou, ale ty tým nezlomily. Nad očekávání úspěšný podzim zakončili hráči krav sérií výher a o zimní přestávce trůnili na prvním místě. Jaro už bylo horší a dalo předzvěst konečnému umístění. Výhry a prohry se celkem pravidelně střídaly. Cíl - play-off - si krávy zajistily s předstihem a měly splněno. Ovšem s jídlem roste chuť a tak se očekávalo, že přijde i něco navíc. Po základní části byl South Park na pěkném druhém místě a v play-off ho čekala velezkušená Kometa. První dvě utkání kravičky zvládly lépe, jenže nedokázaly dobře rozehranou sérii dotáhnout do vítězného konce a nakonec vypadly Smailík. South Park Cows tak zakončil první sezónu v 1.POHbL na šestém místě a ačkoliv cíl splnil, zpackaným play-off celkový pocit ze sezóny zhořkl. Na konci ročníku se dohohly kravky a Hokejka Praha na výměně soutěží a převzetí mládeže, což znamenalo pro Cows na sezónu 2007/2008 novou výzvu - II.NHbL. Byl stanoven cíl: nespadnout a pokusit se o play-off.

Osmá sezóna Osmá sezóna: V osmé sezóně nastupovaly k soutěžím dva týmy South Parku. Mužské áčko se opět posunulo o ligu výš, tedy do II.NHbL Střed, a mládež nastupovala v Mistrovství ČR starších žáků. Muži vstoupili do své soutěže o něco lépe. Doma příliš neprohrávali a občas se jim podařilo přivézt bod i z venku. Žáci zahájili několika prohrami, ale postupně se jejich výkony zlepšovaly. Vrchol přišel na jaře. Žáci dokázali překvapit i papírově silnější týmy a nakonec skončili na devátém místě se ziskem 53 bodů. A to byl výsledek daleko nad očekáváním nově vzniklého mládežnického týmu. Telátka si mohla tedy zapsat do deníčků splnění cíle. Muži taktéž dokázali splnit cíl. Nesestoupili. Co víc, přišel bonbónek v podobě postupu do play-off. Z osmého místa mohli Cows jen překvapit a to se jim povedlo. Proti prvním Litoměřicím podávali hráči skvělé výkony a nakonec dokázali největšího favorita soutěže vyřadit 3 : 1 na zápasy. Postup do semifinále znamenal, že Cows neskončí hůře než čtvrtí. V bojích o finále nestačil South Park na Ekonom Devils, ale i tak bylo čtvrté místo ve II.NHbL doposud největším úspěchem týmu v historii. Osmá sezóna byla bez nadsázky zatím nejpovedenější ze všech. Pro další sezónu vznikl B-tým mužů a byly stanoveny nové cíle (pro všechny týmy krav stejné): Ve svých soutěžích nedělat ostudu Smailík, a když to půjde, tak se pokusit o postup do play-off.

Devátá sezóna Devátá sezóna: V devátém roce působení krav v hokejbalových soutěžích neprobíhalo vše tak, jak si "vedení" představovalo (alespoň v úvodu soutěží). Mládež měla výsledky, jak na houpačce. Nicméně konec podzimu a jaro se mlaďasům povedlo, po základní části skončili pátí a s přehledem se dostali do play-off. V něm narazili na silné Nové Strašecí a nechybělo mnoho k překvapení. Vyřazení až v prodloužení třetího utkání čtvrtfinále sice hodně mrzelo, ale za výkony a konečný výsledek se není třeba stydět. Cíl byl splněn. Co se týče plnění cílů, tak dopadlo nejhůře béčko krav. Nejenže na utkání občas chodilo torzo týmu, ale béčku se podařilo hned třikrát překonat rekord v inkasovaných brankách v ligovém utkání a do tabulek se zapsalo jednou dokonce 14-ti gólovým přídělem Smailík. Konečné třinácté místo bylo hluboko pod možnostmi hráčů záložního týmu a nelze tedy hodnotit sezónu jako povedenou! Áčko sice vstoupilo do své soutěže vítězně, jenže postupně na něj v úvodu podzimu padla krize a tým prohrával i zápasy, které měl slibně rozehrané. Naštěstí se kravičky dokázaly otřepat a díky výbornému závěru podzimu a opravdu skvělému jaru skončil South Park Cows po základní části šestý. Tím si zajistil automatický postup do čtvrtfinále a vyhnul se tak osmifinále. Už toto bylo více než stanovený cíl. V play-off se utkali Cows s Benátkami a nakonec na ně nestačili. Bohužel. Celkové šesté místo nebylo nakonec tak špatné, ale při troše snahy a s větším nasazením v play-off to mohlo býti lepší. Pro další sezónu byla pozastavena ligová činnost mládeže. Naděje Cows se rozdělili do A i B týmu, případně jim bylo vyjednáno hostování či střídavý start v jiných týmech. Z kádru všech týmů South Parku zmizely některé tváře a celkově se dá říct, že tým omladil, možná lehce oslabil. Někteří matadoři oznámili, že desátá sezóna je jejich poslední "vážná". Jak to bude dál se uvidí teprve na jejím konci. I tak by snad stanovené cíle pro sezónu 2009/2010 neměly být úplně nereálné. Pro béčko v POHbL a áčko ve II.NHbL postup do play-off.

Desátá sezóna Desátá sezóna: Jubilejní desátá sezóna Cows přinesla mnoho zajímavých věcí - a to těch pozitivních i negativních. V první řadě dočasně zanikla mládež z důvodu rozvrstvení do třech věkových kategorií - jedinou možnou soutěží pro tým byl starší dorost a ten prostě se 14letými hráči plnohodnotně odehrát nešlo. Zůstaly tak dva týmy: áčko a béčko. Od elitního mužstva se nečekaly zázraky, protože prošlo za chodu generační obměnou, nicméně neúčast v předkole play-off je rozhodně neúspěchem. Pod něj se podepsalo zejména zranění gólmana Lumíra Kudrny, jakožto i přístup některých hráčů, kteří si mysleli, že mají místo v sestavě pod palcem. Výsledek? Jedenácté místo. Čest klubu tak zachraňovalo béčko, které celou základní část tak nějak klopýtalo, až doklopýtalo do play-off. Nutno dodat, že bez přítomnosti áčkařů by se tak těžko stalo. Ve vyřazovací části se podařilo postoupit nejprve přes Uftaland a posléze i přes A.S.H.F., nad síly Šroubovy bandy byli v pětizápasové bitvě až silní Rafani. Porážka v rozhodujícím utkání byla zároveň posledním počinem tohoto týmu, protože ten se ukázal jako nesoběstačný a byl zrušen. Po sezóně též proběhla velmi povedená oslava 10 let fungování klubu a přenechání týmu novému vedení ve složení Jiří Holý - Petr Hutla, kterému však bude nápomocno i vedení staré, aby se nenarušily plynulý chod oddílu a kontinuita. Pozitivní změnou je rovněž odchod z Malešic do Hostivaře, resp. Horních Měcholup, protože některé praktiky už nešlo snášet. Nyní je tedy na stole nová výzva! Kam se South Park Cows odrazí ve druhé desetiletce?

Jedenáctá sezóna Jedenáctá sezóna: První rok pod novým vedením a v novém domácím prostředí byl zároveň jakýmsi završením generační výměny v našem kádru. Vždyť třeba do Benátek cestovala hned polovina kádru ještě s košíkem na přilbě. Zázraky jsme dopředu nečekali, a byť byl úvod sezony slibný, nakonec jsme "vybojovali" čtrnácté místo z osmnácti týmů, které zřejmě bylo reálným obrazem síly našeho mužstva. Problémem se ukázal post brankáře při absencích Lumíra Kudrny. Ten se na jaře sice podařilo vyřešit příchodem Tomáše Podroužka, nicméně ani on nestačil zastavovat smrtící přesilovky Spectra v předkole play off. Fakt, že u nás tento gólman zůstává i nadále, nám dává příslib do ročníku následujícího, kdy bychom rádi po chudších letech zase vystrčili růžky. Na druhou stranu se však může ukázat, že generační výměna může být delší, než jsme čekali.

Dvanáctá sezóna Dvanáctá sezóna: Po dvou nepříliš povedených sezónách chtěl tým dokázat, že ještě stále nepatří do starého železa a ukázat, že herně ještě stačí na horní polovinu tabulky. To se rozhodně podařilo, protože po podzimní části patřilo týmu páté místo v tabulce a po základní části jen o jeden stupeň horší příčka se 49 získanými body. V play-off narazily krávy na Louny, které tradičně na vyřazovací boje posilují a jsou velmi nebezpečným soupeřem. Série nabídla atraktivní hokejbal s hodně góly, nejvyšší možný počet utkání a také smutný konec pro South Park. I tak se ale dá sezóna považovat za úspěšnou a přišla nová chuť do hraní. Hráči se dohodli, že minimálně ještě jednu sezónu odehrají, tým se doplnil o mladé, nadějné a neklidné Ekonomy a byl stanoven cíl pro novou sezónu: play-off.

Třináctá sezóna Třináctá sezóna: Třinácka se nakonec neukázala jako smolná, naopak. Týmu se celkem dařilo, dokázal porazit i silnější soupeře a držel se v horní polovině tabulky. Po základní části skončil na pátém místě, což mu přineslo automatický postup do čtvrtfinále. V něm krávy svedly pětizápasovou bitvu s obhájcem titulu SK Spectrem Praga a rozhodně z ní vyšly ze vztyčenou hlavou (ikdyž ne vítězně). Jak se později ukázalo Spectrum bylo nad síly všech ostatních týmů a tak můžeme říct, že South Park vypadl s pozdějším vítězem. V konečné tabulce patřilo týmu páté místo, což je historicky druhé nejlepší umístění. I tak se po sezóně uvažovalo, zda tým bude pokračovat, či nikoliv. Nakonec se dospělo k rozhodnutí, že ještě dva roky to půjde. Cíl pro novou sezónu je se hokejbalem bavit a pokusit se udělat nějaký úspěch Smailík

Čtrnáctá sezóna Čtrnáctá sezóna: Do čtrnácté sezóny nastoupil tým s novým trenerém a s touhou potvrdit, že ještě nepatří do starého železa. Začátek podzimu úplně optimální nebyl, pak ale přišlo silné období a tým se držel po podzimu na šesté příčce, která zajišťovala automatický postup do čtvrtfinále. Bohužel tragické jaro mělo za následek předkolo play-off a v něm vypadnutí. Desáté místo bylo velkým neúspěchem nicméně odrazem jarní formy. Po skončení tohoto ročníku se spekulovalo o konci celého týmu, ten ale nastane až po patnácté sezóně. Cíl je jenom jeden: zahrát si poslední sezónu ve stejné partě...

Patnáctá sezóna: Právě si prohlížíte...

Copyright © South Park Cows

Počet sezón

Celkem 15